BOLAN PORAZ ZVEZDE U VITORIJI: Gedraitis promašio šut za pobedu!
Zvezda juri prvi trijumf u gostima, Foto: Starsport©

evroliga

Objavljeno: 11:16h
Završeno
22:39h

Košarkaši Zvezde poraženi su protiv Baskonije u Vitoriji rezultatom 87:85 i tako zabeležili deveti poraz u Evroligi.

Loše je Zvezda ušla u meč i dozvolila Baskoniji da povede sa 7:0. Posle lošeg starta, igrači crveno-belih su uhvatili priključak, ali su četvrtinu završili u deficitu.

Baskonija je u nastavku nastavila sa odličnim šutom za tri, ali je Zvezda uspevala da uzvrati na drugoj strani. Do kraja poluvremena Španci su pogodili 11 trojki i otišli na pauzu sa prednošću od 9 razlike.

Zvezda je u nastavku uspela da se vrati. Vezala je nekoliko dobrih odbrana, a sa druge strane su pogađali Tedosić i Gedraitis i došlo je do izjednačenja pri rezultatu 62:62, ali Španci vezuju pet poena i odlepljuju se pred poslednji kvartal.

Zvezda je loše ušla u četvrtinu, ali je uspevala da ostane konkurentna čak iako je Baskonija otišla na +10. Par dobrih napada i crvreno-beli se vraćaju na -3, a na to Gedraitis pogađa trojku za izjednačenje 20 sekundi pre kraja.

Nažalost, Bolomboj pravi faul nad Sederkesisom koji pogađa oba penala, a Gedraitis promašuje trojku za pobedu .

22:37h

Kraj meča, Zvezda je poražena rezultatom 87:85

22:23h

10. minut - Lazić pogađa dva slobodna bacanja nakon serije promašaja Zvezde.

Gedraitis pogađa trojku, Zvezda je na minus 2.

Nova trojka Gedraitisa nakon slobodnih bacanja Marinkovića, nerešeno je!

Sederkeskis pogađa dva slobodna bacanja i Baskonija ponovo vodi.

22:20h

8. minut - Gedraitis pogađa trojk, ali Rogavopulos pogađa trojku.

Teodosić pogađa novu trojku - 84:77

22:11h

6. minut - Lazić konačno pogađa trojku za Zvezdu, a Kotsar pogađa za Baskoniju.

Novu trojku za Zvezdu pogađa Teodosić, ali je Bolomboj napravio faul za tri bacanja, ali Mekentajer pogađa samo jedno.

Ipak, Sederkeskis pogađa novu trojku za Baskoniju - 81:71

22:05h

4. minut - Teodosić pogađa jedno slobodno bacanje, a Rogavopulos ponovo pogađa za dva.

Sederkeskis pogađa trojku i Baskonija odlazi na +10 - 75:65

22:03h

2. minut - Rogavopulos pogađa trojku i nastavlja seriju Baskonije, ali je Bolomboj prekida - 70:64

22:03h

Počela je poslednja četvrtina

21:56h

10. minut - Gedraitis pogađa posle prodora, a Hauard fobija tehničku grešku.

Gedraitis pogađa slobodno bacanje, Zvezda je izjednačila.

Ipak, u poslednjem minutu Baskonija postiže pet poena i vraća prednost - 67:62!

21:51h

8. minut - Bolomboj pogađa dva slobodna bacanja, a zatim i Mitrović pogađa za dva.

Mitrović ponovo pogađa, Zvezda se vraća - 62:59

21:46h

6. minut - Zvezda maša polaganje, a Kotsar pogađa dva slobodna bacanja nakon faula Mitrovića.

Luka Mitrović zakucava i pogađa za svoje prve poene, ali Hauard pogađa trojku.

Mitrović pogađa iz odbitka, ali Sederkeskis na drugoj strani pogađa nakon loše akcije Baskonije - 62:53

21:39h

4. minut - Moneke zakucava za prve poene u drugom poluvremenu, a Bolomboj pogađa trojku za Zvezdu.

Moneke pogađa jedno slobodno bacanje, a Gedraitis pogađa trojku - 55:49

21:37h

Počelo je drugo poluvreme!

21:25h
21:19h

10. minut - Nedović pogađa posle dobrog prodora, a zatim i nakon dobre odbrane Bolomboj silovito zakucava - 52:43