Duško Ivanović, Foto: EPA/PETE ANDREOU

nova recka

Crnogorski stručnjak je preporodio španskog velikana

Duško Ivanović nastavio je da ređa pobede na klupi Baskonije.

Baskonija je u okviru 11. kola Evrolige u španskom derbiju posle preokreta savladala Valensiju u gostima rezultatom 98:84.

Bila je ovo četvrta pobeda u poslednjih pet mečeva u elitnom takmičenju za tim iz Vitorije, dok je Valensija doživela i peti neuspeh u nizu.

Upravo će ova dva tima biti rivali Crvene zvezde naredne nedelje u duplom kolu Evrolige, a oba duela odigraće se u Španiji.

Valensija je bila daleko bolja u prvom poluvremenu i vodila je rezultatom 52:44.

Ipak, u nastavku je usledio ogroman preokret gostiju iz Vitorije.

Izabranici Duška Ivanovića u poslednju četvrtinu ušli su sa zaostatkom od -3, bilo je 73:70 za domaćina.

Baskonija je odigrala savšenu četvrtu četvrtinu koju je u svoju korist rešila rezultatom 31:14 i tako stigla do važne pobede.

Najbolji u pobedničkom taboru bio je Markus Hauarda sa 24 poena, Čima Moneke dodao je 19, Vanja Marinković ih je imao 14, a još jedan bivši košarkaš Partizana, Kodi Miler-Mekintajer ih je dodao 11.

Valensiju je predvodio Sem Odželej sa 16 poena, Brendon Dejvis i Kris Džons ubacili su po 13, a dvocifren je bio i Džered Harper sa 12 koševa.

Pored ove i utakmice u Beogradu, u petak je na programu bio i duel između Barselone i Asvela koji su Španci rešili u svoju korist rezultatom 101:92.

04:08

KOŠARKA ILI ONLIFENS: Ovo drugo, više zarađujem! Saznajte najšokantnije detalje o Milici Dabović: Rubrika 36 pitanja, ŠOK!