"SRBIJA, BREEE!" Dokrajčio Majami, pa slavio sa Strahinjom Jokićem! (VIDEO)
Brus Braun i Strahinja Jokić, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

nikolin brat je stigao svuda

Pošto je dobrano izgrlio Nikolu, Strahinja Jokić se ogrnuo srpskom zastavom pa slikao i pozdravljao sa našim navijačima

Imao je Denver vođstvo 86:79 na četiri po minuta do kraja utakmice, a onda se Džimi Batler koji dotad imao samo osam poena, raspucao.

Pogodio je dve trojke, pa tri slobodna bacanja, pa jednu dvojku i Majami je za manje od dva minuta preokrenuo na 87:86.

Nikola Jokić je vratio prednost Nagetsima, ali je Batler sa još dva penala uzvratio i bilo je 89:88 za Majami na dva minuta do kraja pete utakmice finala NBA lige.

Džamal Marej je dug napad domaćina završio promašajem, ali se odlični ofanzivni skok Denvera pokazao kao presudan i u samom finišu. Aron Gordon se rvao sa dvojicom košarkaša Hita pod kmošem, a veteran Brus Braun se prikrao, dokopao lopte i brže-bolje je ubacio u koš.

Ovi neočekivani poeni su momentalno uzdrmali goste koji do kraja nisu mogli do koša, Strus je promašio trojku, pa Batler dodao loptu u ruke Koldvel-Popu, da bi nešto kasnije sam promašio trojku za izjednačenje.

Loptu je tad opet uhvatio Brus Braun i sa linije penala postavio konačan rezultat (94:89).

Strahinja Jokić je vodio šou na terenu. Pošto je dobrano izgrlio brata Nikolu, ogrnuo se srpskom zastavom pa slikao i pozdravljao sa našim navijačima, da bi uoči ceremonije uručivanja pehara "Leri O'Brajen", napravio par selfija upravo sa Braunom.