ISTORIJA U BRAJTONU: "Galebovi" odoleli Sitiju i otišli u Ligu Evrope!
Duel Jan Paula van Heka i Erlinga Halanda, Foto: Nick Potts / PA Images / Profimedia

NA RAVNE ČASTI

Objavljeno: 23:04h

Fudbaleri Brajtona i Mančester sitija remizirali su rezultatom 1:1 u okviru zaostalog meča 32. kola Premijer lige.

"Galebovi" su ovim bodom i zvanično obezbedili šestu poziciju i plasman u Ligu Evrope, po prvi put u svojoj istorijii.

Sa druge strane, "Građani" su već proteklog vikenda osvojili novu titulu u Premijer ligi, pa im ovaj meč nije bio od velikog rezultatskoj značaja.

Oba gola videli smo u prvom poluvremenu.

Gosti sa Etihada poveli su pogotkom Fila Fodena u 25. minutu, a asistent mu je bio Erling Haland.

Konačnih 1:1 prelepim golom postavio je Hulio Ensiso u 38. minutu, a sedam minuta ranije poništen je pogodak Kaura Mitome zbog igranja rukom.

U završnici prvog poluvremena domaćinu je poništen još jedan gol, ovog puta zbog ofsajda u kojem se našao Dani Velbek.

U drugom poluvremenu oba tima su povukla ručnu, a jedino vredno pomena jeste i treći poništeni gol. Haland je doneo prednost Sitiju od 2:1, ali je sudija Sajmon Huper nakon pregledanja VAR snimka poništio ovaj pogodak zbog faula norveškog napadača.

Poslednje kolo se igra u nedelju, Brajton će gostovati Aston Vili, dok će Mančester siti u London na megdan Brentfordu.

U četvrtak će biti na programu i poslednji zaostali duel Premijer lige, a sastaće se Mančester junajted i Čelsi na Old Trafordu.