BRAVO MAJSTORI! Srbija u ČETVRTFINALU Evropskog prvenstva u fudbalu!
Kadeti Srbije, Foto: FOTO: FSS

IDEMO PO MEDALJU

Kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva koje se održava u Mađarskoj.

Izabranici Aleksandra Lukovića su u odlučujućem meču remizirali sa vršnjacnima iz Španije rezultatom 1:1, što je bilo dovoljno da se osvoji drugo mesto u grupo.

"Orlići" su grupnu fazu završili sa četiri boda, dok su Španci osvojili prvo mesto sa sedam bodova.

Srbija je došla do prednosti pogotkom Andrije Maksimovića u 68. minutu, ali su rivali izjednačili samo deset minuta kasnije pogotkom Lamina Jamala.

Nakon ovog gola tempo igre je u potpunosti pao, pošto je ovo bio rezultat koji je vodio oba tima u četvrtfinale.

U drugom meču naše grupe B Italija je deklasirala Sloveniju rezultatom 3:0, ali joj je to bilo dovoljno samo za osvajanje trećeg mesta u grupi.

Podsetimo, Srbija je loše otvorila EP porazom od Slovenije rezultatom 4:2, ali su naši momci u drugom kolu savladali Italiju 2:0 i otvorili vrata plasmana u četvrtfinale.

U borbi za polufinale "Orlići" će igrati protiv Poljske, koja je sa šest bodova bila najbolja u grupi A, dok će Španci na megdan Republici Irskoj.