IVANOVIĆ ZAPLESAO U LJUBLJANI! Nikola ubacio 29 poena i utišao Stožice (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Cedevita Olimpije i Crvene zvezde, Foto: aba-liga.com/Cedevita Olimpija/Filip Barbalic/alesfevzer.com

ABA LIGA, 3. KOLO

Reprezentativac Crne Gore prva violina u pobedi Crvene zvezde

Objavljeno: 20:39h

U odloženoj utakmici trećeg kola ABA lige, košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevita Olimpiju sa 84:70 u Ljubljani.

Izabranici Duška Ivanovića maestralno su otvorili utakmicu pošto su na 4:17 minuta do isteka prve četvrtine vodili 17:0, a na kraju iste deonice bilo je 19:10.

"Zmajčeki" su u drugoj četvrtini zaigrali dosta bolje, i na 3:15 minuta do kraja smanjili na 30:28, ali su usledile dve trojke Beograđana.

Na kraju prvog poluvremena, osvajač Kupa Radivoja Koraća vodio je 43:30.

Crveno-beli su treću četvrtinu dobili sa 23:22 i istu završili sa prednošću od 66:52, a maksimalno što se domaćin približio bilo je na 55:46.

Gosti koji su imali podršku Luke Dončića sa tribina do kraja utakmice samo su održavali, ali i na momente povećavali prednost i na kraju rutinski slavili.

Detalj sa utakmice Cedevita Olimpije i Crvene zvezde
Detalj sa utakmice Cedevita Olimpije i Crvene zvezdefoto: aba-liga.com/Cedevita Olimpija/Filip Barbalic/alesfevzer.com

Najefikasniji u sastavu Crvene zvezde bio je Nikola Ivanović sa 29 poena uz pet asistencija i jednim skokom za 29 minuta na parketu.

Dvocifreni su sa po 12 poena bili Filip Petrušev i Ognjen Dobrić, dok jeLuka Mitrović ubacio dva manje.

Kod Cedevita Olimpije najbolji je bio Amar Alibegović sa 12 poena, a dvocifreni sa po 10 bili su i Zoran Dragić i Karlo Matković.