HRABRA ZVEZDA PALA U BLAUGRANI! Uzaludan tango Kampaca, Kalinić zapečatio slavlje Barselone (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Barselona i Crvene zvezde, Foto: EPA/Quique Garcia

EVROLIGA, 29. KOLO

Argentinac imao 24 poena, Petrušev dodao 12, a po 11 upisali Bentil i Mitrović

Objavljeno: 23:53h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone 85:79 u 29. kolu Evrolige posle rovoske borbe u Blaugrani.

Crveno-beli su igrali bez povređenog kapitena Branka Lazića, Nemanje Nedovića i Ognjena Dobrića i na poluvremenu su gubili četiri razlike.

U trećoj četvrtini, Katalonci su imali prednost od 50:39 i 57:51, ali je usledila maestralna završnica Beograđana i nerešeni rezultat!

Domaćin je napravio seriju 13:2 u poslednjoj deonici i otišao na 69:59, a istu je prekinuo trojkom Nikola Ivanović.

Fakundo Kampaco uneo je neizvesnu završnicu u utakmicu kada je na 1:45 do kraja pogodio trojku i smanjio na 78:76.

Detalj sa utakmice Barselone i Crvene zvezde
Detalj sa utakmice Barselone i Crvene zvezdefoto: EPA/Quique Garcia

Ipak, potom je dvojku pogodio Rokas Jokubaitis, a potom je za tri bio precizan Nikola Kalinić, bivši košarkaš gostiju.

Posle toga je Filip Petrušev sa 2+1 smanjio na 83:79, a konačan rezultat je dvojkom postavio Jan Veseli.

U sastavu Barselone najefikasniji Jan Veseli i Nikola Mirotić sa 21 poenom, Tomaš Satoranski dodao je 12, a Aleks Abrinjes 12 i Nikola Kalinić pet.

Kod Crvene zvezde Fakundo Kampaco 24 poena, Filip Petrušev 12, a po 11 Ben Bentil i Luka Mitrović.