MIR I TIŠINA U ISTANBULU: Partizan od ponora nezadrživim serijama do velike pobede! (FOTO)
Detalj sa utakmice Anadolu Efes - Partizan, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 29. KOLO

Objavljeno: 01:56h
Završeno
20:35h

Košarkaši Partizana pobedili su Anadolu Efes rezultatom 97:84 u 29. kolu Evrolige i tako napravili veliki korak ka plasmanu u Top 8 fazu takmičenja.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Kevin Panter sa 19 poena, ali odlični su bili Matijas Lesor sa 17 uz sedam skokova, potom Džejms Naneli i Zek Ledej koji su dali po 16, kao i Aleksa Avramović koji je završio na 14 poena.

Kod Efesa se istakao Vil Klajburn koji je dao 22 uz osam uhvaćenih lopti, a pratili su ga Elajdža Brajant sa 16 i Vasa Micić sa jednim poenom manje.

Nakon 29 odigranih kola crno-beli imaju skor od 16 poobeda i 13 poraza.

20:23h

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Partizan je čudesnim preokretom uspeo da zabeleži ogromnu pobedu u trci za Top 8 pošto je kao gost savladao ekipu Anadolu Efesa 97:84.

20:16h

38' Panter je nepogrešiv sa linije penala, Partizan se nalazi blizu velike pobede 72:89.

20:11h

36' Naneli pogađa dva penala, Partizan ima dvocifrenu prednost 72:82.

20:03h

34' Dve trojke Partizana uz sjajnu rampu Smailagića u odbrani, umirili su se navijači u Istanbulu 72:77. Ataman mora da zatraži minut odmora.

20:02h

33' Lesor je pogodio dva penala 70:71.

19:57h

ČETVRTA ČETVRTINA:

32' Partizan serijom 4:0 otvara posledni deo meča 64:67. Trojka Klajburna za prednost Efesa 70:67.

19:54h

30' Završena je treća četvrtina posle koje Efes ima prednost 64:63.

19:48h

29' Klajburn je pogodio trojku za Efes, ali je na drugoj strani odmah uzvratio Panter koji je postigao koš uz faul. Pogodio je kapiten Partizana i dodatno bacanje 60:61.

19:45h

27' Panter postiže novu trojku za Partizan koji sada ponovo vodi 54:55.

19:43h

26' Partizan dobro šutira trojke u drugom poluvremenu sada je pogodio Avramović za novo izjednačenje 52:52.

19:36h

23' Igrači Efesa pogodili su dve uzastopne trojke 43:44. Željko Obradović mora da zatraži minut odmora.

19:33h

TREĆA ČETVRTINA:

21' Naneli otvara drugo poluvreme trojkom za Partizan 37:42.

19:15h

20' Prvi poeni Pantera na utakmici 35:39, trener Efesa traži minut odmora. Posle lošeg početka utakmice, Partizan je uspeo da uhvati ritam pa tako posle prvog poluvremena ima prednost 39:37.

19:12h

18' Avramović se sjajno snašao i pogodio za izjednačenje 35:35.