ZVEZDIN KOŠMAR U MINHENU! Crveno-beli sa Kampacom PROKOCKALI SVE, Lučić vodio Bajern do pobede!
Bajern - Crvena zvezda, Foto: ibner-Pressefoto/Marcel Engelbr / imago sportfotodienst / Profimedia

26. kolo evrolige!

Objavljeno: 21:23h
Završeno
21:01h

Košarkaši Crvene zvezde su doživeli novi šokantan poraz, ovog puta od ekipe Bajerna u Minhenu rezultatom 87:80, u okviru 26. kola Evrolige.

Izabranici Duška Ivanovića su bili pod imperativom pobede, a izgleda da će san o Top 8 fazi ostati nedosanjan i ove sezone.

Konačno je zaigrao Fakundo Kampaco koji definitivno jeste pravio razliku u nekim momentima, ali pad koncentracije u finišu meča je već viđen scenario.

Fakundo Kampaco
Fakundo Kampacofoto: Starsport©

Ušli su crveno-beli bolje u meč, činilo se da su bili fokusirani, ali ubrzo je Bajern uspeo da preokrene. Košarkaši Zvezde su teškom mukom stizali nadomak dvocifrene razlike, ali su igrači Bajerna to lako nadoknađivali.

Istina je da večeras nije bilo tečne igre u napadu, a na momente su bljesnuli najbolji pojedinci, Kampaco, Vildoza i Nedović.

Međutim, to nije bilo dovoljno. Sa druge strane je blistao Vladimir Lučić koji je pored Gilespija najzaslužniji za pobedu tima koji sa klupe predvodi Andrea Trinkijeri.

Zvezda je jedino treću deonicu odigrala na zavidnom nivou, a potom je sve prokockala u poslednjoj. Biće zanimljivo čuti kako će Ivanović objasniti pad u igri u finišu i seriju od 12:0 koja je i donela pobedu Bajernu.

Najbolji pojedinci u dresu Bajerna su bili Vladimir Lučić i Kasijus Vinston sa po 20 poena, dok je u redovima Zvezde najbolji bio Luka Vildoza sa 18 poena, Kampaco je postigao 16, a Nemanja Nedović 15.

20:59h

40. minut - Neverovatno loša završnica crveno-belih, Top 8 po svemu sudeći ostaje samo san! Gifaj čak pogađa za 3 poena u poslednjoj sekundi. Kraj meča! 87:80

20:54h

39. minut - Preokret Bajerna! Neverovatno. Trojka Korija Voldena. 78:75

Serija domaćih 12:0

20:53h

38. minut - Veliki prmašaj Viloze, a s druge strane Gilespi pogađa! 75:75

20:50h

37. minut - Pravo niotkuda Bajernstiže do minus 2. Obst pogađa za 3 poena 73:75

20:48h

36. minut - Tri slobodna bacanja za Vinstona 68:75

Zakucavanje Gilespija koji je ostao sam 70:75

20:45h

35. minut - Promašuje Kampaco za 3 poena, ali bori se sjajni Lazarević! 66:71

Nedović fauliran pri prodoru. 66:73

Novi poeni za Nedovića posle sjajne kontre 66:75

20:43h

34. minut - Neverovatno, ide četvrta trojka Lučića koji je najefikasniji na meču! Nedović pogađa u faul! 66:71

20:41h

33. minut - Novi poeni Vildoze, a potom i Lučića. Razigrao se Luka Vildoza, nova majstorija 60:68

Reprezentativac Srbije Vladimir Lučić pogađa novu trojku 63:68

20:37h

32. minut - Novi poeni za Lučića! Ide i trojka Nedovića! 56:64

Koriste košarkaši Bajerna koriste slobodna bacanja 58:64

20:35h

31. minut - Poeni za Lučića na staru poslednje četvrtine. Uzvraća Hasan Martin. Krade Nedović loptu, a kontru završava Kampaco, i to trojkom! 54:61

20:28h

30. minut - Vildoza siguran sa linije penala! 50:54

Imala je Zvezda sreće, Vildoza je organizovao napad, sjajno uposlio Martina koji je fauliran pod košem. 50:56

Neverovatno, Lazareviću suđen faul, Ivanović se žalio, ali ništa od toga. Košarkaš Bajerna pogađa oba bacanja 52:56

20:24h

29. minut - Mini serija Bajerna od 5:0. Lučić ostaje sam i poentira za 3 poena 46:52

Gifaj siguran sa linije sobodnih bacanja 50:52

20:22h

28. minut - Nastavlja Zvezda sa sjajnom odbranom, a potom i majstorska kombinacija Vildoze i Martina. 43:52

Hanter poentira posle zbrke u reketu 45:52

20:20h

27. minut - Sjajni minuti za Petruševa poentira, a potom uzima loptu posle blokade Mitrovića. Vildoza siguran sa lnije slobdnih bacanja 43:50