ZVEZDA OSVOJILA 9. KUP KORAĆA: Dobrić i Nedović RAZNELI nemoćnu Megu! (VIDEO/FOTO)
Košarkaši Crvene zvezde slave trofej Kupa Radivoja Koraća, Foto: Starsport©

KUP RADIVOJA KORAĆA, FINALE

Objavljeno: 01:04h
Završeno
23:05h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Megu rezultatom 96:79 u finalu Kupa Radivoja Koraća.

Mega je odlično počela meč i dobila prvu četvrtinu, ali sve ostalo bilo je u znaku crveno-belog tima.

1 / 10 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

Ognjen Dobrić je na kraju bio najkorisniji igrač pobedničkog tima sa 24 poena i indeksom 31. Nemanja Nedović je sakupio 20 poena, Filip Petrušev je brojao do 15, uz osam skokova, dok je Luka Mitrović ubacio 14.

Kod Mege 15 poena Malkolma Kazalona, 14 je dodao Danko Branković dok su po 13 postigli Aleksa Uskoković i Petar Kovačević.

Izmena: 23:56h
22:53h

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Crvena zvezda uspela je da odbrani trofej  Kupa Radivoja Koraća pošto je u finalu savladala ekipu Mege 96:79.

22:50h

39' Lazarević košem donosi +20 (96:76).

22:45h

37' Petrušev je pogodio dva penala 91:75.

22:40h

35' Nedović je sada pogodio trojku, raste prednost Crvene zvezde 87:70.

22:38h

34' Nedović je pogodio, Zvezda je sve bliže osvajanju trofeja 84:68.

Kup Radivoja Koraća, Kup Radivoja Koraća 2023, Finale Kupa Radivoja Koraća 2023, Nemanja Nedović
22:30h

ČETVRTA ČETVRTINA:

31' Nedović postiže prve poene u poslednjem delu igre 80:65.

22:26h

30' Dobrić je nepogrešiv za tri poena. Crvena zvezda ima veliku prednost pred start poslednje četvrtine 78:65.

22:25h

29' Vildosa postiže koš 75:63.

22:16h

25' Dobrić je pogodio za tri poena 64:57.

Kup Radivoja Koraća, Kup Radivoja Koraća 2023, Finale Kupa Radivoja Koraća 2023, Ognjen Dobrić
22:11h

23' Đurišić pogađa uz faul. Postiže i dodatno slobodno bacanje 57:53.

22:09h

TREĆA ČETVRTINA:

21' Mitrović je polovičan sa linije penala 52:45.

21:50h

20' Uskoković je pogodio 49:44, a trener Crvene zvezde odlučio da još jednom zatraži tajm-aut. Mitrović postiže koš i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena. Crvena zvezda je za sada bliža trofeju pošto vodi 51:44.

21:47h

19' Mega je malo uspela da smanji prednost posle koša Kovačevića 49:42, a minut odmora zatražio je Duško Ivanović.

21:43h

17' Bentil efektno zakucava 45:35.