PARTIZAN UTIŠAO DELIJE I PIONIR! Crno-beli pobedili Zvezdu u gostima posle osam godina (VIDEO/FOTO)
Dante Egzum na utakmici Crvene zvezde i Partizana, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 21. KOLO

Objavljeno: 22:07h
Završeno
21:08h

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 79:78 u 21. kolu Evrolige i tako se osvetili za poraz u prvom delu elitnog takmičenja.

Crno-beli su uspeli da savladaju crveno-bele prvi put posle osam godina u gostima i tako se izjednače sa večitim rivalom na tabeli sa skorom 10-11.

Gosti su vodili tokom većeg dela utakmice, a domaćin je svaki put dolazi na minus jedan ili dva, ali nije uspeo da dođe do preokreta.

U poslednjem minutu videli smo proklizavanje Nemanje Nedovića, a potom faul istog igrača nad Danteom Egzumom koji je bio polovičan sa penala.

Potom je Luka Vildosa pogodio za dva posle prodora, ali je Dante Egzum bio na 2/2 sa linije penala, a u narednom napadu isto je uradio Vildosa.

Egzum je opet završio na liniji penala i bio precizan oba puta, a Nemanja Nedović je za kraj pogodio trojku.

1 / 8 Foto: Starsport©

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Dante Egzum i Zek Ledej sa 20 poena, a dvocifren je bio i Matijas Lesor sa 13 poena.

Kod Crvene zvezde najviše se istakao Luka Vildosa sa 26 poena, dok je Nemanja Nedović dodao 23. Na 13 je stao Ognjen Dobrić.

Standings provided by Sofascore
Izmena: 22:07h
20:56h

40. minut - Nemanja Nedović je proklizao i izgubio loptu, a potom faulirao Egzuma koji ide na liniju penala, polovičan sa slobodnih bacanja.

Luka Vildosa za dva poena posle prodora - 73:75

Faul Luke Mitrovića i 2/2 Egzuma sa linije penala - 73:77.

Luka Vildosa 2/2 sa linije penala - 75:77. Tajm-aut Duško Ivanović.

Egzum ponovo precizan oba puta sa linije penala - 75:79.

Trojka Nemanja Nedović - 78:79!

20:50h

39. minut - Promašio je Trifunović za dva, a potom i napravio faul.

Ognjen Dobrić 2/2 sa linije penala - 71:72. Panter 2/2 sa linije penala - 71:74.

20:46h

38. minut - Ponovo je probao Ledej i promašio. Vildosa maši trojku, a potom i dvojku. Dva poena Matijasa Lesora sa linije penala.

Dva poena Nedovića - 69:72.

20:44h

37. minut - Ponovo Ledej u poslednjoj sekundi. Trojka Vildosa - 67:70.

20:41h

36. minut - Zek Ledej u poslednjoj sekundi za dva. Pogodio je Petrušev trojku, ali je vreme isteklo.

20:40h

35. minut - Dva poena Lazarevića ispod koša. Ledej trojka! Odličan potez Petruševa i dva poena - 64:66.

20:36h

34. minut - Nema poena Egzuma posle odbrane Lazarevića. Nije pogodio Dobrić.

Panter maši za dva - 60:63.

20:34h

33. minut - Ponovo trojka Dobrić. Promašio je Avramović za dva uz zvuk sirene. Izgubljena lopta Lazarevića - 60:63.

20:33h

32. minut - Ubacio je Smailagić nekako loptu u koš. Trojka Dobrić. Promašio je trojku Avramović, ali loptu u koš ubacuje Smailagić - 57:63.

20:29h

31. minut - Dobio je rampu Nedović od Papapetrua. Ledej za dva poena.

Pogrešio je Lazarević - 54:59.

20:25h

30. minut - Trojka Aleksa Avramović. Dva poena Vildosa. Trojka Ledej!

Vildosa 2/2 sa linije penala. Promašio je Avramović trojku.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Partizan 54:57.

20:22h

29. minut - Ledej je promaši dvojku. Mitrović nije iskoristio pas Vildose 50:51.

20:19h

28. minut - Nedović 2/2 sa linije penala. Nije stigao na vreme Ledej.

Nije uspeo Nedović da pogodi - 50:51.

20:17h

27. minut - Nije pogodio trojku Egzum. Ivanović maši trojku, bio je sam, a lopta je izašla iz koša.

Očigledan faul Smailagića nad Petruševim, ali je sudije pokazuju da su slobodna bacanja za Alena koji je bio polovičan - 48:51.