ZVEZDA POKORILA VALENSIJU: Umalo ispustili još jednu dobijenu utakmicu, Petrušev BRILJIRAO!

Evroliga, 17. kolo

Objavljeno: 23:04h
Završeno
19:33h

Crvena zvezda je ostvarila veliku pobedu na gostovanju Valensiji u okviru 17. kola Evrolige - 77:75, u nedelji koja je bila puna dešavanja za crveno-bele, ali uglavnom van terena.

Bilo kako bilo, Zvezda je večeras i bez Fakunda Kampaca, povređenog Luke Vildose, ali i odavno odsutnih Nikole Ivanovića i Hasana Martina, stigla znatno oslabljena na noge Valensiji, i to nakon bolnog (i neregularnog?) poraza od Barselone u Beogradu posle produžetka.

Do prve pobede srpskog kluba nad španskim u ovoj sezoni Evrolige, Zvezdu je vodio maestralni Filip Petrušev. Od starta je igrao sjajno i meč završio sa 25 poena i 9 skokova.

Utakmica nije bilo vrlo kvalitetna, ali jeste neizvesna, do samog kraja. I jedni i drugi su promašivali brojne otvorene šuteve za tri poena i gubili veliki broj lopti.

U svemu se ipak bolje snašao tim Duška Ivanovića koji se najpre izdvojio krajem prve četvrtine kada je Nedović sa klupe nadogradio ono što je Petrušev izgradio - 24:19.

Trojkama Holanda potom su Beograđani poveli 41:34, a na odmor se otišlo sa 47:42.

1 / 6 Foto: EPA/Miguel Angel Polo

Uporni Španci su nekoliko puta stizali prednost crveno-belih u haotičnom nastavku, ali nijednom nisu uspevali da povedu. Zvezda je preko Petruševa stigla do maksmialnih +9 (72:63) na nešto manje od tri minuta do kraja i, činilo se, prelomila utakmicu.

Ali, onda je proradila psihologija kao na meču sa Barselonom i "Narandžasti" su stigli do 72:71 na pola minuta do kraja.

Usledila je duga penal-završnica, bar što se tiče Zvezde jer su puštali lake poene domaćima. Ipak, sa linije bacanja su hladnokrvni bili Petrušev i Nedović - do samog finiša. Na pet sekundi do kraja, bek Zvezde je promašio prvo pa pogodio drugo bacanje, ali ipak se ispostavilo, za konačni 77:75.

Nemanja Nedović je duel završio sa 19 poena i 6 asistencija. Kod domaćih je najbolji bio Kris Džons sa 16 poena.

Valensija je sada na skoru 7-10 a Zvezda je na deobi sedmog mesta sa učinkom 9-8.

Izmena: 23:04h
22:34h

40. minut - Petrušev je fauliran i pogodio oba bacanja - 73:76.

Zvezda opet pušta lake poene Džonsa na pet sekundi do kraja - 75:76.

Nedović je promašio prvo, pogodio drugo bacanje. Džons je promašio težak šut za tri sa sirenom - KRAJ UTAKMICE - 75:77.

22:25h

40. minut - posle tajm-auta fauliran je Petrušev, pa Nedović. Ivanović je čelindžom tražio nesportsku. Nije uspeo. Ali je Nedović pogodio oba bacanja - 71:74.

Išli su na duži napad domaći, ali je Lazarević umalo oteo loptu Džonsu. Sudije su aut dodelile Valensiji, pa dugo pregledale snimak i potvrdile odluku.

Džons je potom izigrao Dobrića i lako položio - 73:74. Jedanaest sekundi do kraja.

22:20h

40. minut - stala je Zvezda u napadu, ali greše i domaći. Lopta se spuštala u koš posle šuta Lazarevića za tri, ali je Pradilja uhvatio, međutim promašuju opet i Španci.

Bentil osvaja loptu, ali Zvezda opet ne realizuje napad. Prepelič je dobio tri bacanja i pogodio sva tri na pola minuta do kraja - 71:72.

22:15h

38. minut - srećna trojka Gajana, pa dvojka Džonsa - 68:72.

22:13h

38. minut - Petrušev je pogodio uz faul indisponiranog Dubljevića koji se preselio na klupu. A onda posle novog neiskorišćenog napada "narandžastih", novi koš Filipa Petruševa za najveću prednost - 63:72.

Bojan Dubljević, Filip Petrušev
22:10h

36. minut - Lopes je pogodio prvo bacanje. Rivero je potom oteo loptu Petruševu. Nedović je iznudio faul i bio precizan oba puta sa linije bacanja - 63:67.

22:09h

35. minut - i jedni i drugi su promašivali otvorene šuteve za tri poena - ne baš kvalitetna, ali vrlo neizvesna utakmica.

22:05h

34. minut - niz neefikasnih napada trojkom je prekinuo Harper. Rivero je odbranio Petruševa, Harper napravio korake - 62:65.

22:00h

31. minut - POSLEDNJA ČETVRTINA - koš Holanda, pa dobra odbrana i poeni odmornog Petruševa - 58:65.

21:56h

30. minut - Petrušev i Lazić su osvojili "mrtvu" loptu pa centar Zvezde upisao prve poene u nastavku. Kraj treće četvrtine - 58:61.

21:53h

29. minut - Veb je kaznio jeftin faul. Nedović pa Holand promašili trojke, ali i Veb u sledećem napadu - 58:59.

21:49h

28. minut - Radebo je pogodio trojku preko Nedovića. Veb je promašio šut za tri iz okreta, a Nedovićev brzi prodor zaustavljen je faulom. Pogodio je oba penala - 56:59.

21:47h

27. minut -.posle tajm-auta veliki promašaj Ilića, pa Lazića za tri, a Pradilja je pogodio na drugi obruč za izjednačenje. Nedović trojkom vraća prednost Zvezdi. Ilić je iznudio faul i pogodio drugo bacanje - 53:57.

21:43h

25. minut - Dobrić je promašio trojku, ali nije Pradilja. Nedović opet u igri - 51:53.

21:40h

24. minut - još dosta promašaja pa Radebo ide na zakucavanje. Faulirao ga je Petrušev, a Radebo pogodio oba penala. Ilić promašio oba svoja i ostao na 16 poena, ali izgleda da je izgubio ritam iz prvog poluvremena. Poentira i Džons, Lazarević trojkom diže Beograđane - 48:53.