ZVEZDA IZGUBILA DOBIJENO, BARSA SLAVILA POSLE PRODUŽETKA: Mirotić slomio srca Delija u krcatom Pioniru!
Košarkaši Crvenene zvezde, Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Objavljeno: 22:08h
Završeno
21:27h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone sa 99:94!

Zvezda se borila i "krvarila" u fantastičnoj utakmici u hali "Aleksandar Nikolić", ali je posle produžetaka poražena od Barselone.

21:22h

45. minut - Peti faul Petruševa, Mirotić

21:18h

44, minut - Higins precizan oba puta.

Higins sada radi isto što i Nedović maločas, slaba defanzivna reakcija Zvezde, mada su sada i noge sigurno teške. Nove izmene zovu oba trenera. Još 74 sekunde.

21:13h

43. minut - Veoma bitne poene beleži  Veseli, Barsa ima +3. 92:89

Mitrović fauliran na šutu, nije uspeo da pogodi oba penala, već samo drugi pokušaj.

21:11h

42. minut - Prvo je Dobrić dao trojku, a onda je Satoranski vratio istom merom. 90:89-

21:11h

41. .minut - Posle Mirotića i Higins pogađa hitac sa preko osam metara. Neverovatan pogodak... Rezultat je 86:87.

20:54h

40. sekindi  do kraja - Nedović siguran oba puta, još 35 sekundi na semaforu.

Mitrović troši poslednji mali faul, još 14 sekundi napada za Barsu, na semaforu još 25,6 sekundi. Tajm-aut Šarunasa Jasikevičijusa.

20:49h

39. minut - Mitrović opet rešava lako, onda na drugoj strani i Šanli.

Au, Bentil promašuje ceo obruč na šutu za tri, iako je bio sam kao duh. Šta se dešava sa ovim čovekom...

Mirotić pogodio za tri!

20:47h

37. minut - Spektakularan prodor i nova minijatura Nedovića za njegovih 16 poena! Jasikevičijus traži minut odmora. Na semaforu još nešto manje od četiri minuta.

20:45h

Duško Ivanović je tražio "čelendž" za situaciju pod košem Zvezde, kada su se u skoku našli Petrušev i Abrines. Lopta je otišla u aut, sudije su pokazale da je lopta za Barsu, ali posle gledanja snimka je odluka preinačena. Doduše, gledao se snimak preko dva minuta.

20:41h

Još jedna trojka Abrinesa, sada je Barsa u seriji 8:0 i spustila se na dva poseda zaostatka. Ovo je već opasno, nedostaju poeni Nedovića ili Petruševa.

20:37h

35. minut - Trojka Abrinesa naterala je Duška Ivanovića da automatski zatraži tajm-aut. Zvezdino vođstvo je sada umanjeno na sedam poena (72:65).

20:35h

33. minut - Trojka, trojka, trojka! Šut praktično iz očaja, uz zvuk sirene iz okreta, ali Mitrović pogađa! Neverovatan pogodak, posle 1/12 za tri, evo novog dalekometnog hica posle skoro 25 minuta čekanja!

20:35h

32. minut - Šanli je prvo skrivio faul u napadu, što Zvezda nije iskoristila, a onda je Turčin pogodio trojku i spustio zaostatak.

20:32h

31. minut - Nedović pogotkom iz teškog šuta sa poludistance dovodi Zvezdu do 67:57, prva dvocifrena prednost.