NJEGOVO VELIČANSTVO LUKA VILDOSA! Argentinac ZAPALIO Pionir i srušio Žalgiris za šestu u nizu u Evroligi (FOTO)
Luka Vildosa na utakmici Crvene zvezde i Žalgirisa, Foto: Starsport©

jedan je kralj!

Crveno-beli pobedili goste iz Kaunasa sa 77:73 u 13. kolu elitnog takmičenja

Objavljeno: 21:17h

Košarkaši Crvene zvezde upisali su desetu uzastopnu pobedu pod komandom trenera Duška Ivanovića, a šestu u Evroligi!

U 13. kolu elitnog takmičenja u prepunoj hali "Aleksandar Nikolić" crveno-beli su slavili 77:73 protiv Žalgirisa.

Slavlje košarkaša Crvene zvezde
Slavlje košarkaša Crvene zvezdefoto: Starsport©

Najefikasniji u sastavu crnogorskog stručnjaka bio je Luka Vildosa sa 27 poena, a 12 poena dao je u poslednjoj četvrtini.

Gosti iz Kaunasa na poluvremenu su otišli sa prednošću od 37:36, a Beograđani su uspeli da se vrate posle dvocifrenog zaostatka.

Tokom treće četvrtine, livanski velikan je imali u jednom trenutku devet poena prednosti, ali ponovo se probudio domaćin i smanjio na 58:56.

1 / 5 Foto: Starsport©

Žalgiris je vodio u poslednjoj četvrtini vodio 66:62 na sedam i po minuta do kraja utakmcie, ali je onda se probudio tandem Vildosa - Nemanja Nedović.

Na tri minuta do kraja Luka je "zapalio" Pionir trojkom sa osam metara, a u narednom napadu Martin je pogodio jedno slobodno bacanje za plus četiri.

Hasan Martin na utakmici protiv Žalgirisa
Hasan Martin na utakmici protiv Žalgirisafoto: Starsport©

Imao je poraženi tim šansu za poravnanje rezultata, ali je Evans poslao loptu u aut na šest i po sekundi do kraja uakmice.

Evans je potom zakačio Vildosu po licu, a ljubimac Delija je pogodio oba slobodna bacanja i i slavlje navijača i igrača Crvene zvezde je počelo.