TOTALNA LUDNICA U MEČU DENVERA I DALASA! Žestok okršaj Jokića i Dončića - Slovenac ima više razloga za slavlje!
Nikola Jokić, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

nba!

Dončić i Jokić na visini zadatka, ali nisu najefikasniji

Objavljeno: 07:22h

Cela NBA je čekala okršaj Nikole Jokića i Luke Dončića, a dobili smo ono što smo očekivali - pravi spektakl!

Doduše, Slovenac je imao više razloga za slavlje pošto je njegov Danas uspeo da savlada Denver posle dramatične završnice 115:116.

Jokić je na terenu proveo 34 minuta, i za to vreme je šutirao 7-13 iz igre (0-3 za tri poena) i 5-6 sa linije slobodnih bacanja, a utakmicu je završio sa 19 postignutih poena, 8 skokova i 8 asistencija.

Najbolji na drugoj strani bio je MVP kandidat Luka Dončić, koji je ostvario novi tripl dabl, sa 22 poena, 10 skokova i 12 asistencija.

Denver je u meč ušao serijom od 8:0, ali je potom odbrambeno pao na kraju prve četvrtine, dopustio Dalasu da zaostatak četvrtine postigne 36 poena, pa je na kraju bio u zaostatku od sedam poena. Nju je kroz prilično izjednačenu drugu deonicu uspeo malo da smanji.

Ponovo su Jokić i momci bolje otvorili meč posle pauze. Serijom su stigli i do prednosti. Ali, Dalas na krilima Dončića se nije predavao.

Iako su Maveriksi u poslednjoj četvrtini na oko četiri minuta pred kraj uspeli da dođu i do prve dvocifrene prednosti na meču, nije moglo bez drame.

Braun i Jokić su nas za samo jedan minut spustili na četiri razlike i sve je ponovo bilo otvoreno. Usledila je penal završnica iz koje je Dalas izašao kao pobednik.

Treba napomenuti da Jokić i Dončić ipak nisu bili najefikasniji ove večeri.

U poraženom timu istakli su se još Aron Gordon sa 27 i Bouns Hajland sa 20.