ZVEZDA NASTAVLJA SERIJU NEPOBEDIVOSTI: Studentski centar pokazao zube, sledi SPEKTAKL!
Studentski centar - Crvena zvezda, Foto: Kk Crvena Zvezda

9. kolo aba lige

Sedma uzastopna pobeda crveno-belih

Objavljeno: 19:00h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Studentskog Centra u Podgorici rezultatom 92:76, u okviru devetog kola ABA lige.

Ovo je sedma uzastopna pobeda crveno-belih u oba takmičenja od dolaska Duška Ivanovića.

Već u narednom kolu u Evroligi, čeka nas spektakl kada se igra novi "večiti" derbi.

Domaći su bili izuzetno motivisani protiv aktuelnog šampiona Jadrana, ali su crveno-beli tokom čitavog meča imali prednost.

Ben Bentil je bio jako raspoložen od samog starta uz sjajnog Nemanju Nedovića.

Prvi period je završen sa 26:21 za goste, da bi do poluvremena Studentski centar bio na dvocifrenom zaostatku 39:49.

Međutim, u nastavku su domaći zaigrali mnogo bolje pre svega zahvaljujući Megi i Džeksonu, pa su treću četvrtinu uspeli da reše u svoju korist sa 28:19, a ukupno 47:48.

Izabranici Duška Ivanovića su u poslednjem periodu dodali gas i potpuno razbili protivnika, dozvolivši im samo 9 poena naspram Zvezdinih 24.

Treba istaći sjajne partije mladog Lazarević, kao i kapitena Branka Lazića u odučujućem periodu.

Klub sa Malog Kalemegdana su do pobede vodili Nedović sa 16, Bentil sa 14, Lazić sa 13 i Petrušev sa 10 poena.