PARTIZAN I DALJE MAKSIMALAN! Crno-beli se mučili, pa u trećoj četvrtini SLOMILI Split!
Partizan - Split, Foto: Starsport

7. kolo aba lige

Partizan ostaje jedini neporaženi tim u regionalnom takmičenju

Objavljeno: 20:57h

Košarkaši Partizana su ostali na maksimalnom učinku u ABA ligi, pošto su u okviru 7. kola savladali ekipu Splita rezultatom 89:70.

Izabranici Željka Obradovića su meč prelomili u trećoj četvrtini, dok su Splićani bili konkurenti u ostala tri perioda.

Split je pružio jak otpor u Beogradu, ali je to trajalo samo u prvom poluvremenu. Zaključno sa trojkom najraspoloženijeg pojedinca u gostujućim redovima uz zvuk sirene imali su samo poen zaostatka pred odlazak na odmor (39:38).

KK Partizan, KK Split, ABA liga

Ipak, u trećoj četvrtini odlučen je pobednik. Podigao je Partizan nivo agresivnosti, odlični su crno-beli bili i u napadu. Splićani su doduše preko Mavre čak i poveli (42:41), ali je a tad usledila serija ekipe Željka Obradovića.

Partizan je stigao do maksimalnih 19 poena viška, a toliko je ostalo i na kraju meča.

Čak šestorica igrača u pobedničkom timu imala su dvocifren poenterski učinak, najefikasniji je bio Lidej sa 14, pratili su ga Naneli sa 13, Trifunović i Anđušić sa po 11, odnosno Papapetru i Madar sa po deset poena. Kod Splićana, bolji od ostalih bili su Šorter sa 23 i Mavra sa 18 poena.