PARTIZAN SE IZVUKAO U ATINI! Panter pogađao u važnim momentima i srušio Radonjićev tim! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Panatinaikos - Partizan, Foto: Starsport©

evroliga, 6. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 02:24h

Košarkaši Partizana slavili su rezultatom 91:89 protiv Panatinaikosa u Atini u 6. kolu Evrolige.

Briljirao je Kevin Panter koji je postigao 29 poena. Matijas Lesor je postigao 15 poena, Zek Ledej 13, Dante Egzum 12, a po 10 Danilo Anđušić i Jam Madar.

Partizan sada ima tri pobede i tri poraza, a Panatinaikos pobedu i pet poraza.

1 / 3 Foto: Starsport©

Crno-beli će i u narednoj utakmici igrati u Atini, ali protiv Olimpijakosa, dok Panatinaikos dočekuje Baskoniju.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' Bejkon nije pogodio, lopta je za Partizan koji još ima prednost. Egzum je pogodio jedno slobodno bacanje 84:89. Bejkon je nepogrešiv sa linije penala 87:89. Nastavlja se penal serija u samoj završnici, Anđušić je pogodio oba slobodna bacanja na pet sekundi do kraja 87:91. Ponitka je siguran sa linije penala 89:91. KRAJ UTAKMICE!!!! Partizan je nastavio seriju pobeda u Evroligi.

38' Posle skoro 10 minuta pauze nastavljen je susret u Atini. Serija Panatinaikosa od 4:0 (82:88).

37' Tehnička greška dosuđena je Dejanu Radonjiću. Anđušić je pogodio slobodno bacanje 78:85. Trojka Kevina Pantera koja je potpuno iznervirala navijače u Atini. Utakmica je prekinuta pri rezultatu 88:78 za Partizan.

35' Egzum završava napad pored Lija. Panter je pogodio trojku i vratio dvocifrenu prednost Partizanu 73:83.

33' Strašno zakucavanje Ledeja posle odlične odbrane Egzuma na Bejkonu. Na drugoj strani dribling Voltersa za polaganje i nove poene Panatinakosa 70:72.

TREĆA ČETVRTINA:

30' Panatinaikos nije iskoristio poslednji napad u ovoj četvrtini, ali je zato uspeo da se vrati u susret, tako da nam predstoji drama u poslednjem periodu.

26' Pantinaikos je u seriji 16:4, potpuno se istopila prednost crno-belih 57:58.

23' Volters je pogodio trojku i smanjio prednost Partizana 51:58.

22' Bejkon je postigao pet uzastopnih poena i naterao Željka Obradovića da zatraži minut odmora 48:54. Lesor konačno postiže prve poene za Partizan i prekida seriju tima iz Atine 48:56.

21' Volters postiže prve poene u drugom poluvremenu.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Sjajno poluvreme Partizana pre svega u napadu. Obradovićev tim posle prvog poluvremena vodi 54:41.

19' Nova trojka Kevina Pantera 36:51.

18' Panatinaikos je malo uspeo da smanji prednost crno-belih 35:44.

12' Lesor je bio zaboravljen u reketu što je iskoristio i postigao prve poene za Partizan u drugoj četvrtini 19:33.

11' Nova trojka za tim iz Atine 19:31.

PRVA ČETVRTINA:

10' Trojka Pantera, a kasnije i pogodak sa linije slobodnih bacanja. Panatinaikos uzvraća trojkom sa preko pola terena u poslednjoj sekundi. Partizan vodi posle prve četrtine 31:16.

7' Već osam poena je zabeležio Panter, a Partizan novom trojkom povećava prednost 8:20.

5' Panatinaikos je vezao četiri brza poena i naterao Željka Obradovića da uzme minut odmora 6:13.

4' Prvi poeni Ledeja na utakmici, Partizan je strašno počeo meč, Radonjić mora da traži minut odmora (2:11).

Panter postiže nove poene za crno-bele koji imaju dvocifrenu prednost 2:13.

2' TROJKAAAAAAAAA!!!!! Kevin Panter je pogodio 0:5.

1' Prve poene na utakmici postigao je Madar 0:2.

Košarkaši Partizana igraju protiv Panatinaikosa u Atini u okviru šestog kola Evrolige.

Crno-beli su, barem prema do sada prikazanim partijama blagi favoriti da dođu do trijumfa. Partizan je u prvih pet utakmica ostvario dve pobede i tri puta zabeležio poraz. Sa druge strane Dejan Radonjić na klupi Panatinaikosa nije najbolje počeo pošto posle pet kola ima samo jednu pobedu.

Odavno je poznato da crno-beli igraju bez Alekse Avramovića i Alena Smailagića, a ovoga puta u timu Partizana neće biti Džejmsa Nanelija. Trener Željko Obradović je pred ovaj duel izjavio:

Željko Obradović

- Verovatno će i novi igrač, Dvejn Bejkon igrati. Ali, to ne znači da se nismo spremali za ostale igrače. Plasman na tabeli ne znači ništa, sve utakmice igrali su u egalu i zaslužuju poštovanje. Moraćemo da odigramo dobar meč ako želimo da budemo na nivou prethodnih igara - poručio je Obradović.

Utakmicu će suditi Migel Anhel Perez iz Španije, a pomoć će mu praviti Fernando Roka iz Portugala, kao i Šaulijus Račis iz Litvanije.