PARTIZAN SLOMIO LITVANCE U FINIŠU: Panter vodio crno-bele do drugog vezanog slavlja u krcatoj "Areni"! (FOTO)

evroliga, 5. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na blogu Espresa

Objavljeno: 22:52h

Košarkaši Partizana su protiv Virtusa konačno ostvarili prvu pobedu u Evroligi posle devet godina, a sada su vezali još jednu, opet pred svojim navijačima.

Izabranici Željka Obradovića dočekali su Žalgiris u rasprodatoj beogradskoj Areni i slavili sa 87:76 (20:22, 24:14, 16:21, 27:19).

Ovo je bio prvi susret srpskog i litvanskog tima još od aprila 2014. godine kada je Partizan slavio u Beogradu sa deset razlike.

Litvanci su posle dve pobede na startu vezali isto toliko poraza i momentum je bio na strani crno-belih.

1 / 5 Foto: Starsport©

Krenuli su raspucani Žocovi igrači, pre svih Naneli, ali su stali krajem četvrtine kada je Žalgiris preokrenuo. Njih je vukao pre svih Šmic, ali se onda razigrao fantastični Kevin Panter koji je dao 15 poena Partizana zaredom.

U nastavku je prednost crno-belih narasla na +12, ali se očas posla istopila - 54:54. Anđušić je trojkom prekinuo seriju gostiju, a u poslednjoj deonici su domaći odigrali pametno, čvrsto u odbrani, pre svih Lesor, a u napadu je koce opet vukao Panter koji je završio meč sa 26 poena.

Razliku su napravila i slobodna bacanja. Partizan ih je šutirao 24/27, a Žalgiris samo 11/21. Sigruni su sa penala u finišu bili Lesor i Egzam pre svih (11 poena).

Ledej, Naneli i Lesor su imali po 10 poena. Kod gostiju, najbolji je bio Evans sa 16, Šmic je ubacio 11, a Brazdeikis 10.

Oba tima su sada na skoru 2-3, a Partizan u sledećem kolu gostuje Panatinaikosu 3. novembra.

IV ČETVRTINA

10. minut - slomio je Partizan goste, dvojka pa trojka Ledeja pa Nanelija - 87:76.

9. minut - Litvanci gube ovaj meč na bacanjima. Ulanovas je opet pogodio samo jedno, a Madar oba - 80:71.

8. minut - Kavano je pogodio a Evans trojku, ali Lesor i Egzam (4) su održali prednost sa bacanja - 78:70.

6. minut - Panter koš-faul, ponovo! Pogađa i bacanje - 72:64.

5. minut - precizan sa penala Egzam, oba puta - 69:63.

4. minut - dva plus jedan Kavanoa, ali Panter opet drži crno-bele - 67:63.

2. minut - trojka Pantera pa poeni Ledeja opet daju malo daha Partiazanu - 65:60.

III ČETVRTINA

10. minut - Lesor je pogodio oba bacanja, Ulanovas jedno - 59:57.

9. minut - Anđušić posle izmena vraća prednost domaćinu. Ali utišao je Grobare Ulanovas - 57:56.

8. minut - izjednačenje! Dvojka Butkevičijusa, pa trojka Evansa, koji je potom mogao i da donese preokret. Partizan je potpuno stao u napadu - 54:54.

7. minut - Brazdeikisa je sa brza četiri poena dodatno smanjio prednost - 54:49.

6. minut - Šmic sada sa distance. Ali Lesor se sjajno probija i poentira o tablu, pa dominira u odbrani - 54:45.

5. minut - Trifunović je uzvratio trojkom, a Lesor lupio moćnu blokadu Hejsu - 52:43.

4. minut - trojka Šmica, pa sa linije bacanja Evans precizan dvaput a on jednom - 49:43.

3. minut - Ledej je popravio promašaj Lesora - 49:37.

1. minut - Panter nastavlja gde je stao. Pogodio je trojku, ali je zbog četvrte lične morao na klupu - 47:36.

II ČETVRTINA

10. minut - nije bilo poena do kraja poluvremena - 44:36.

9. minut - Papapetru je pogodio oba bacanja - 44:36.

8. minut - ponovo poentira Panter, uzvraća Hejs - 42:36.

7. minut -. Hejs je prekinuo seriju Partizana (Pantera) - 40:32.

6. minut - ne staje sjajni Panter, opet koš-faul, pa trojka - 40:30.

5. minut - Birutis i Evans su opet doveli Žalgiris na poen zaostatka, ali je Panter dao koš uz bacanje - 34:30.

3. minut - Anđušić precizan sa penala, Ulanovas je uzvratio trojkom, pa Panter pogodio težak šut na prodru - 29:25.

2. minut - Anđušić trojkom vraća prednost - 25:22.

1. minut - Egzam je izjednačio sa penala - 22:22.

I ČETVRTINA

10. minut - Butkevičijus je sa brzih pet poena vratio na minus jedan. Ona Lekavičijus trojkom u psolednjim sekunadm preokreće, kraj četvrtine - 20:22.

8. minut - stigli su gosti na peon zaostatka, ali je Naneli uzvratio trojku, a onda Egzam ukrao loptu i očas posla vratio plus 6 - 20:14.

1 / 6 Foto: Starsport©

6. minut - posle tajm-auta Lekavičijus je pogodio trojku. Onda još dva njegova poena, reaguje Žoc - 15:12.

4. minut - Naneli je realizovao dva od tri bacanja pa pogodio i sa poludistance, ali oba puta je odgovorio Šmic. Ali ne greši Ledej - 15:7.

3. minut - sad je Madar pogodio trojku, pa ukrao loptu i iznudio faul - 9:3.

2. minut - Šmic je pogodio jedno bacanje. Lesor je ukrao loptu posle neuspelog napada, a Ledej zakucao - 4:1.

1. minut - Lesor je pogodio u poslednjoj sekundi - 2:0.