ZVEZDA IZGUBILA DOBIJENO: Radonjićev Panatinaikos napravio seriju 9:2 u samom finišu i "UKRAO" trijumf u Pioniru!
Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Panatinaikos, Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

evroliga, 2. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti u blogu Espresa

Objavljeno: 21:32h

Crvena zvezda je svoj prvi meč pred domaćim navijačima u novoj sezoni Evrolige igrala protiv Panatinaikosa, a tim njihovog bivšeg trofejnog trenera, Dejana Radonjića, odneo je pobedu u samom finišu - 75:77.

Njegov nasdlednik na klupi crveno-belih, Vladimir Jovanović, tako će morati još da pričeka na prvi trijumf u eliti.

1 / 5 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Zvezda je odlično igrala u većem delu utakmice koja je bila izjednačena. Kada su se domaći konačno odvojili na +5 u finišu 71:66, pa 73:68, činilo se da su prelomili susret.

Ipak, tu su stali, zaigrali smušeno u napadu, a u odbrani dozvoljavali ofanzivni skok i poene rivala iz kontre. Serijom 7:0, PAO je preokrenuo, pa sačuvao prednost.

Najefikasniji kod Zvezde je bio Ben Bentil sa 18 poena, ali sigurno žali što sjajnu partiju nije krunisao pogađanjem oba bacanja u finišu čime je mogao da izjednači na 75:75.

1 / 6 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Pratio ga je Hasan Martin sa 12 poena, dok je Luka Mitrović dodao osam. Dobrić i Ivanović su imali po sedam.

Kod Panatinaikosa, Grigonis je postigao 17 poena, Gudaitis 12, a Ponitka 10, uključujući prelomno polaganje za preokret na 73:75.

Zvezda je sada na 0-2, a PAO na 2-0. U sledećem kolu, Crvena zvezda gostuje Baskoniji 19. oktobra, a samo dva dana kasnije Real Madridu.

"Delije" je pak obradovala vest da je danas dogovoren transfer Luke Vildose.

IV ČETVRTINA:

10. minut - Dobrić je pogodio prvbo bacanje, drugo namerno promašio, ali su gosti uhvatili loptu. Kraj - 75:77.

Faul nad Lijem 4.1 sekundu do kraja. Pogodio je oba bacanja. Dobrić je brzo potom fauliran na 1.8 sekundi do kraja - 74:77.

Holand nije pogodio trojku, ali je Bentil uhvatio loptu i iznudio faul. Ali, pogodio je samo drugo bacanje - 74:75.

1 / 1 Foto: Starsport©

9. minut - Lazić je uzeo loptu pod nosem "Zelenih" posle pormašaja Bentila za tri. Gube loptu, a Vilijams je u kontri fauliran. Lazić se žali na povredu. Pogodio je oba bacanja Amerikanac. Mrtva lopta na drugoj strani. Dobrić je osvojio, ali nije iskorišćen napad - 73:73.

8. minut - Grigonis je pogodio, ali je Bentil vratio plus pet sa penala. Guddiatis pravi ofanzivni skok i iz teške pozicije, pod faulom, pogađa - 73:71.

7. minut - činilo se da je lopta treba da pripadne PAO-u, ali arbitri su je i polse gledanja snimka dodelili Zvezdi!

7. minut - Martin pogađa uz faul, a potom upisuje još jedan poen sa linije panala 71:66.

6. minut - Grigonis pogađa trojku, smanjuje Zvezdinu prednost 68:66.

5. minut - Dobrić krade loptu i zakucava 68:63, Dejan Radonjić traži minutu odmora.

3. minut - Martin je pogodio uz faul i izjednačio rezultat 63:63. Pogodio je Martin i dodatno bacanje, Zvezda vodi 64:63. Petrušev je sjajan pod košem, poentira za +3 (66:63).

1. minut - Tehničku grešku dobio je Bohoridis, a od tri bacanja Raduljica je pogodio dva.

III ČETVRTINA:

10. minut - Završena je treča četvrtina, slede odlučujućih 10 minuta susreta, Panatinaikos ima poen prednosti.

9. minut - Raduljica nije bio precizan za dva poena, ali je zato na drugoj strani fantastično zakucao Gudaitis.

6. minut - Bentil je pogodio uz faul, a zatim je bio i precizan i sa linije penala, Zvezda vodi 51:50.

KK Crvena zvezda

5. minut - Televizijski tajm-aut na polovini treće četvrtine. Gosti iz Atine vode rezultatom 49:48.

4. minut - BentIil pogađa trojku, Zvezda je u seriji 5:0.

2. minut - Zvezda je postigla prve poene u drugom poluvremenu, zakucao je Luka Mitrović.

II ČETVRTINA

9. minut - Gosti su ušli u seriju trojki i sada vide 42:38.

8. minut - Adams je napravio nesportski faul nad Grigonisom. Panatinaikos je ušao u seriju i sada je rezultat smanjen 34:33 vodi Crvena zvezda.

6. minut - Ivanović pogađa trojku, a trener Panatinaikosa uzima minut odmora.

4. minut - Trojka Bohoridisa, ali uzvratio je sjajnim košem Ivanović. Pa Papajanis vraća prednost PAU - 28:29.

3. minut - Vilijams je bio precizan sa linije slobodnih bacanja, a Bentzil prekinuo seriju gostiju. Promašio je trojku, ali je uhvatio loptu i poentirao - 26:24.

KK Panatinaikos, Ben Bentil

2. minut - Endrjuz je naskočio i pogodio uz dosta sreće.

1. minut - prvi poeni Jorgosa Kalaicakisa. Adamas je presekao kontru "Zelenih" - 24:20.

I ČETVRTINA

10. minut - Panajotos Kalaicakis je pogodio dvojku. Dobrić je iznudio njegov faul i nije pogrešio sa linije penala. Odbranila se Zvezda na kraju - 24:18.

9. minut - Petrušev je uzvratio istom merom sa penala. Pa blokadom zaustavio Gudaitisa, a Martin upisao prve poen u kontri - 22:16.

8. minut - opao je ritam. Posle spornog faula, Gudaitis je ubacio oba bacanja - 18:16.

7. minut - moćno zakucavanje Mitrovića. Posle TV tajm-auta, Luka je pogodio uz faul, pa i bacanje - 18:14.

Luka Mitrović, Arturas Gudaitis

6. minut - Endrjuz je pogodio uz faul, pa onda i trojku, ali prve poene je upisao i Dobrić - 13:14.

4. minut - trojka Holanda, pa sjajan okret i koš Bentila. Pogodio je zatim trojku i Lazić i naterao Radonjića na tajm-aut - 11:6.

2. minut - trojka Bentila donosi prednost Zvezdi, ali uzvraća Vilijams - 3:4.

1. minut - promašaj Mitrovića, pa Papajanisa, ali ipak Grk prvi poentira - 0:2.

Dejan Radonjić

Radonnić je pozdravljen gromoglasno od strane navijača Zvezde.

Sudije su Migel Anhel Peres iz Španije, Mišel Rosi iz Italije i Jurgis Laurinavičijus iz Litvanije.