KK FMP, Foto: KK FMP

velika pobeda

Srpski tim iznenadio Špance

Objavljeno: 22:23h

Košarkaši FMP-a pobedili su španski Breogan u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' rezultatom 76:64 u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona.

Time se ekipa iz Železnika plasirala u polufinale tih kvalifikacija, iako su ih mnogi već otpisali kada su izvukli prvog protivnika.

Dva tima su bila poprilično izjednačena u prvih 20 minuta, a srpski predstavnik meč "lomi" u trećoj deonici koju dobija sa 10 razlike i u poslednju četvrtinu ulazi sa solidnom prednošću koju kruniše pobedom.

Istakao se Paulijus Valinskas sa 14 poena, pet asistencija i četiri skoka. Ebuka Izundu je imao 11 poena i osam skokova, dok je dvocifren učinak kod pobednika imao i Nikola Janković koji je meč završio sa deset poena uz tri skoka.

Na suprotnoj strani najefkasniju su sa po 14 poena bili Itan Hap i Nemanja Nenadić.

Košarkaši FMP-a u narednom kolu gostuju Opavi koja je bila slobodna u prvom kolu, a taj meč je na programu 23. septembra.