SRBIJA SE IZVUKLA U ISTANBULU! Posle sjajnog poluvremena, na kraju smo STREPELI!
Detalji sa košarkaške utakmice Turska - Srbija, Foto: Starsport©

KVALIFIKACIJE za mundobasket!

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 07:18h

Košarkaši Srbije savladali su Tursku rezultatom 79:72 u meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Srbija je u ovom prozoru kvalifikacija protiv glavnih rivala Grčke i Turske došla do trijumfa i u mnogo boljoj situaciji dočekuje nastavak kvalifikacija, ali i Evrobasket.

Kod Srbije najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 24 poena, a kod Turske Osman sa 22 i Korkmaz sa 18 poena.

1 / 3 Foto: Starsport©

U narednom kolu, Srbija će u novembru u gostima igrati protiv Velike Britanije, dok će Turska dočekati Belgiju. Plasman na Svetsko prvenstvo obezbediće tri najbolje plasirane selekcije iz grupe.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Sjajnu seriju Srbije koja je donela pobedu zaokružio je svojim poenima Nikola Jokić. Srbija je uspela da savlada Tursku 79:72 i zabeleži novu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

39' Kalinić je dobio tehničku grešku. Važnu trojku pogodio je Kalinić 72:75, a faul u napadu prave reprezentativci Turske. Gudurić je pogodio oba bacanja.

37' Osman je ušao u seriju poena, Turska je smanjila 70:71. Minut odmora traži Svetislav Pešić. Turska poenom Osmana sa linije penala dolazi do izjednačenja 71:71.

34' Micić dobio tehničku grešku jer navodno hteo da iscenira faul.

33' TROJKAAAA!!!! Prvi koš Srbije iz igre u poslednjem periodu, Gudurić je poentirao 62:69.

32' Trojka Turske koja smanjuje prednost Srbije na 66:60.

TREĆA ČETVRTINA:

30' Srbija sa dvocifrenom prednošću ulazi u poslednju četvrtinu.

29' Turska diše za vratom, ali Srbija posle trojke Marka Gudurića lakše diše! Ovo je bilo potrebno Srbiji - 50:60.

28' Građenje pravi ogroman problem Srbiji u trećem kvartalu, Turska ima previše drugih šansi da poentira, ali i jako loše puca penale. Samo zbog toga razlika nije gotovo u potpunosti neutralisana.

26' Izuzetno važni poeni Vladimira Lučića. Prekinut je uraganski nalet Turske. Napravio je domaćin seriju 12:0 i prepolovio razliku na semaforu, sveo ju je na jednocifrenu, a Vladimir Lučić je odradio rudarski posao isod koša.

25' U velikom je naletu domaćin, koristi žute minute Srbije. Stao je protok lopte u našem napadu, a na suprotnoj strani je u dva vezana napada pogodio Melih Mahmutoglu. 43:54

24' Nije se svima stegla ruka, Nikola Kalinić prekinuo je seriju promašaja! Nova trojka - 33:52.

23' Stao je šut reprezentaciji Srbije. Usevaju izabranici Svetislava Pešića da izgrade pozicije, ali ne i da pogode. Promašili su trojke Vasilije Micić i Vanja Marinković, kazna je stigla u vidu poena Šejna Larkina.

21' Nastavili su fantastično da sarađuju Vasilije Micić i Nikola Jokić. Podvalio je Micić loptu za centra Denvera, koji je stigao do lakih poena na otvaranju trećeg kvartala.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Jokić lagano poentira 26:42. Kalinić postiže trojku sa pola terena uz zvuk sirene i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena, Srbija ubedljivo vodi 47:28.

18' Micić je fauliran prilikom šuta za tri poena. Pogdio je samo jedno, Srbija ima +15 (23:38).

16' Nova trojka Srbije, sada je pogodio Jagodić Kuridža 21:35.

14' Trojka Mahnutoglua za smanjenje prednosti Srbije, minut odmora uzima selektor Srbije.

13' Lučić postiže koš uz faul. Pogađa i dodatno bacanje 13:32.

12' TROJKAAAAAAAAA!!!!!!! Gudurić je precizan 13:29.

PRVA ČETVRTINA:

10' Milutinov je postigao poene i postavio konačan rezultat prve četvrtine 26:11 vodi Srbija.

9' Korkmaz je efektno poentirao 11:21.

8' Posle dva sigurna slobodna bacanja Vladimira Lučića, Srbija je stigla do dvocifrene prednosti, a zatim nakon dobre odbrane Gudurić je pogodio (9:21). Ataman mora da reaguje i traži minut odmora.

6' Dva slobodna bacanja pogodio je Jokić (7:16).

5' Micić je bio precizan za +5 reprezentacije Srbije (7:12).

3' Korkmaz je postigao prvu trojku na utakmici, ali je i Kalinić u sledećem napadu pogodio trojku.

1' Počela je utakmica u Istanbulu, a prve opene postigao je Nikola Jokić. Ono što je dobro za naš nacionalni tim je činjenica da je Vasilije Micić u startnoj petorci.

Košarkaška reprezentacija Srbije nastavlja kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, a rival je ovoga puta selekcija Turske.

Utakmica je od ogromne važnosti za obe selekcije, pošto imaju identičan skor 2/3, te bi pobeda značila potpuni priključak u borbi za plasman na Svetsko prvenstvo, dok bi poraz mnogo udaljio jednu reprezentaciju od planetarnog takmičenja.

Selektor Svetislav Pešić u Istanbul je poveo sve igrače koje ima na raspolaganju. Još uvek nije poznato koliko će Vasilije Micić moći da igra protiv Turaka, ali sama činjenica da se našao među 12 igrača za ovaj meč je veliko ohrabrenje.

Nemanja Nedović i Nemanja Bjelica su i dalje na spisku povređenih igrača.

Ujedno, ovaj meč je i poslednja provera Srbije pred Evropsko prvenstvo koje se igra od 1. do 18 septembra.