EFESU NE POMAŽE NI MICIĆ: Đorđević ponovo pobedio Atamana, Gudurić dominirao na utakmici, Fener na korak od titule!
Aleksandar Đorđević, Foto: Starsport

turska liga, finale

Košarkaši Fenerbahčea koje sa klupe predvodi Aleksandar Đorđević došli su na korak od titule šampiona Turske.

U drugoj utakmici finalne serije plej-ofa turskog prvenstva Fener je trijumfovao rezultatom 93:78 protiv Anadolu Efesa i poveo sa 2-0.

U trećem meču će domaćin biti Efes, a "kanarinci" će imati prvu "meč-loptu" za osvajanje titule.

Đorđevićev tim je ovog puta bio znatno ubedljiviji nego pre večeri i fantastičnom drugom četvrtinom koju je dobio rezultatom 36:12, rešio je meč.

Na poluvremenu je rezultat bio 54:32 i povratka za dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope nije bilo.

Najefikasniji igrači susreta bili su Marko Gudurić i Jan Veseli, sa po 18 poena, s tim da je Čeh imao i osam skokova.

Tarik Biberović dodao je 17 poena, a Nando de Kolo 16.

U poraženom sastavu odlična vest je povratak Vasilija Micića posle neugodne povrede zgloba i postigao je osam poena.

Najefikasniji u timu Efesa bio je Elajdža Brajant sa 19 poena.