ZVEZDA NA KORAK DO FINALA! Mitrović igrač utakmice, Kalinić standardno dobar! (VIDEO+FOTO)
Košarkaši Crvene zvezde, Foto: Starsport©

ABA LIGA, POLUFINALE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 21:17h

U prvoj utakmici polufinala ABA lige košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu Cedevita Olimpiju 93:82 (26:23, 27:25, 18:15, 22:19) i tako poveli u seriji sa 1:0.

Zvezda je svih 40 minuta kontrolisala utakmicu i ni u jednom trenutku nije ispuštala vođstvo.

Najefikasniji je bio Luka Mitrović sa 21 poenom, Nikola Kalinić je postigao 17, Ivanović 16, a Volters i Vajt po 10. U ekipu Cedevita Olimpije 20 poena je ubacio Jaka Blažič, 14 je dao Edo Murić, a 12 Dragić.

1 / 3 Foto: Starsport©

Revanš meč igra se u ponedeljak od 18 časova i 30 minuta u Ljubljani.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Crvena zvezda savladala je Cedevita Olimpiju 93:82 i tako povela u polufinalnoj seriji ABA lige.

38' Dagić poentira i smanjuje prednost Crvene zvezde na 89:80. Dejan Radonjić reaguje i traži minut odmora.

35' Još 5 minuta ostalo je do kraja utakmice, Crvena zvezda vodi 85:72.

32' TROJKAAAAAAAA!!!!!!!! Ivanović je precizan, Zvezda vodi 78:65.

31' Laki poeni Davidovca na početku poslednjeg perioda 73:63.

TREĆA ČETVRTINA:

30' Crvena zvezda ulazi u poslednjih 10 minuta meča sa +8 (71:63).

28' Crvena zvezda prvi put ima dvocifrenu prednost na utakmici 67:57.

26' Iz teške situacije pogađa Mitrović 65:57.

23' Kalinić je nezaustavljiv u ovim momentima 60:52.

22' TROJKAAAAAA!!!!! Prve poene u nastavku meča za Crvenu zvedu postigao je Nikola Kalinić koji je sada na 11 poena 56:50.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Dobrić lako pogađa iz kontre, a na drugoj strani pogađa Omić za konačan rezultat posle prvog poluvremena 53:48.

19' Mitrović je snalažljiv pod košem, efektno zakucavanje 46:42.

15' Kalinić je asisitrao Davidovcu koji je pogodio 34:30.

12' Trojka Blažica za novo izjednačenje 28:28.

11' Prve poene u drugoj četvrtini postigao je Luka Mitrović 28:23. Upravo je Mitrović dobio nezgodan udarac i morao da ode u svlačionicu.

PRVA ČETVRTINA:

10' Lazić je pokušao za tri poena u poslednjoj sekundi, ali nije uspeo da pogodi tako da je prva četvrtina završena rezultatom 26:23 u korist Crvene zvezde.

9' Serija Cedevita Olimpije 4:0 naterala je Dejana Radonjića da zatraži minut odmora. Zvezda vodi 26:21.

7' Zvezda odgovara serijom 7:0, domaći tim vodi 17:12.

6' Vajt zakucava i donosi izjednačenje 12:12.

5' Gosti iz Ljubljane su u seriji od 8:0 tako da sada imaju prednost od 12:10.

4' TROJKAAAAAAAAA!!!! Sada je precizan i Vajt 8:4.

3' TROJKAAAAAA!!!!!!!! Prva trojka na meču delo je Nikole Kalinića 5:2.

KK Crvena zvezda, KK Cedevita Olimpija, Nikola Kalinić

2' Prvi koš na meču postigao je Nejt Volters 2:0.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju ekipu Cedevita Olimpije na startu polufinalne serije regionalne lige.

Zvezda je regularni deo sezone zvršila na prvom mestu sa skorom 24-2, dok je ekipa iz Ljubljane bila četvrta sa skorom 18-8. Crveno-beli su se direktno plasirali u polufinale, dok je Cedevita savladala Igokeu sa 2:0 u seriji i tako izborila plasman među četiri.

Iza crveno-belih je duga pauza koja traje još od 23. aprila, a ispred vrlo teška i važna utakmica sa ekipom iz Ljubljane koja je svojim igrama i sastavom pokazala da može i do samog vrha.

Trenera Crvene zvezde Dejana Radonjića najviše brine upravo duga pauza.

- Poslednji meč odigrali smo 23. aprila i nakon toga smo ušli u period koji smo iskoristili da uradimo sve ono što je moglo da se napravi u okolnostima koje su bile tu. Nismo bili u prilici da i ranijih godina imamo ovakav raspored i da posle dela sezone gde smo mesečno znali da imamo i po 12 utakmica došli do perioda kada smo bili nekoliko dana na poštedi, zatim ušli u trenažni proces, koristili vreme da bi uspeli da napravimo što je moguće više - izjavio je trener Crvene zvezde.