PARTIZAN POKLONIO POBEDU! Bivši trener Zvezde ućutkao Arenu! Evropski san se pretvorio u košmar! GROBARI SJAJNI!
KK Partizan, Foto: Starsport©

evrokup

Sjajan meč smo gledali u Beogradskoj areni. Partizan je poklonio Bursi produžetak, a ekipa Dušana Alimpijevića je potom taj poklon iskoristila i došla do trijumfa - 95:103!

Objavljeno: 22:44h

Sve što jedan evropski duel treba da sadrži smo vidimo.

Gostujući tim je ušao sa boljim šutem za tri poena, dok su crno-beli imali 10 pokušaja i samo jednu pogođenu trojku na početku meča.

Ipak, Partizan je odgovorio sa dominacijom u skoku - 25 skokova za dve četvrtine.

1 / 12 Foto: Foto: Emilija Jovanovic

Sve vreme do treće četvrtine gledali smo egal utakmicu, ni jedna ni druga ekipa nije uspela da se odlepi i obezbedi prednost, kako bi se to reklo - rezultatska klackalica.

"Prvi do daha" dolaze gosti koji su imali osetniju prednost - ali ni jednom dvocifrenu!

Partizan se nije predavao, a i kako bi to sebi dozvolili pred krcatom Arenom? Grobari su ponovo priredili atmosferu za pamćenje!

Pred sam kraj meča, uz malo sreće Partizanova prednost je rasla. Delovalo je da je upravo buka učinila da se igračima Burse stegne ruka u odsudnim trenucima.

Grobari na visini zadatka
Grobari na visini zadatkafoto: Foto: Emilija Jovanovic

Pri rezultatu 84:81 u poslednjem minutu utakmice, crno-beli su imali posed, međutim Mur je napravio faul u napadu, pogođena trojka, promašaj Pantera i onda produžetak.

Naravno Bursa to nije propustila! U produžecima dve trojke, mentalna, psihološka prednost i poraz za crno-bele je bio neminovan!

Bursa u narednoj rundi igra protiv Cedevite!

IV četvrtina:

10. minut: Pri rezultatu 84:81 Midam je napravio faul u napadu i poklonio gostima mogućnost da dođu do produžetka što su i učinili. Panter nije uspeo da uzvrati na drugoj strani

9. minut: 79:77 Nidam - trojka!

7. minut: Madar sjajnim poenima dolazi do koša! Naporan rad za 2+1

6. minut: Ledejjj! Trojka - izjednačenje 72:72!

5. minut: Nidam trojkom utišava Arenu. Turen - dve vezane trojke gostiju

4. minut: Endrus pravi grešku u koracima. Bitan posed lopte za Partizan - Ledej nije usoei da zakuca. Meč je završen za Hejbsa koji je napravio peti prekršaj. Madar promašuje tu je Lesor da ubaci loptu kroz obruč

4. minut: Laki poeni Madara. Buka Grobara je učinila da se stegne ruka gostiju - Vodi Partizan 67:66

2. minut: Trojka Avramovića - egal! 18 poena Alekse

1. minut: Lesor - monstruozno zakucavanje - osmi poen

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs/Emilija Jovanović

10. minut: Avramović 2+1 - najzad iskorišćen penal! - 60:64

57:62 - Lesor dva od dva sa penala

8. minut: Lesor nakon promašaja Ledeja 2 poena i ponovo promašeno "bacanje". Holand na drugoj strani nova trojka

7. minut: Bitim za dva! 51:57 - Panteru lopta izlazi iz koša pri šutu za tri poena

6. minut: Panterrrrr! Ne uspeva da pogodi slobodno bacanje, ali zato uspeva dve trojke za redom! Ovo je falilo Partizanu!

6. minut: Panter pogađa trojku uz slobodno bacanje koje ne uspeva da realizuje

6. minut: 45:53 Avramović nije uspeo preko Kejsa. Nidam je promašio otvoren šut za tri poena, a potom pravi i prekršaj

5. minut: Panter jedno od dva sa slobodnjaka. Fali Partizanu inicijalna kapsula!

3. minut: Osetnija prednost i to gostiju - 42:49. Avramović - novi promašaj za tri!

2. minut: Panterrrrrrt! Maestralno - 3+1!

1. minut: Početak treće deonice počinje promašajem trojke i dva mala faula - 38:41

II četvrtina:

10. minut: Mur pogađa trojku - 38:37 poluvreme

Partizan ukupno ima 25 skokova - 12 u napadu, 13 u odbrani

Trojka za Bursu - nova, šesta iz devet pokušaja - 35:37

7. minut: Obrnuta situacija od početka utakmice - Dudzinski sjajno trči kroz sredinu. Avramović na drugoj strani pogađa trojku

5. minut: Holand trojka! Avramović sjajan prodor - 29:27

3. minut: Trifunoooović! Trojka u poslednjim sekundama napada. Sa velike udaljenosti!

*Novi promašaj Partizana za tri poena - deseti pokušaj. Nerešeno - 24:24. Dozvolili su crno-beli izjednačenje, nakon mini serije koju su imali

1. minut: Vukčević pogađa prve poene u drugoj četvrtini - 22:20. Potom poeni i Madara

I četvrtina:

Koreografija Grobara u areni
Koreografija Grobara u arenifoto: Espreso/Srđan Novaković

*Osam pokušaja crno-beliz za tri poena od toga je samo jedna pogođena

10. minut: Nidam pogađa novu trojku za goste. Madar na drugoj strani lepom kretnjom dolazi do poena. Avramović poentira 2+1, i diže Grobare na noge - 20:20

15: 14 - izjednačen meč do sada . Vukčević sjajnu blokadu lupa!

* Košarkaše Partizana u Evrokupu večeras prati i NBA zvezda.

5. minut: Koprivica! Sjajno zakucavanje nakon promašaja Mura. Pet skokova Partizana u ofanzivi! Mur posle dobre odbrane Partizana pogaša prvu trojku za crno-bele iz pet pokušaja

3. minut: Agresivnom odbranom Partizan ponovo dolazi do lopte. Ne ide šut crno-bele na početku susreta, ali služi skok u napadu

2. minut: Dalas Mur nakon zadrške pogađa prve poene na meču. Bitim pogađa i drugu trojku za goste

1. minut: Efikasn i atraktivan početak meča, zakucavanje crno-belih, na drugoj strani trojka - 2:3

* Željko Obradović je ponovo dokazao kakav je gospodin. Pri pozdravu sa Dušanom Alimpijevićem, trenerom Bursaspora, šarmantan osmeh, "ćuškanje" koje je delovalo očinski