DRAMA U PODGORICI! Greške, preokreti, rezultatska klackalica! ČUDAN MEČ! Zvezda obezbedila prvo mesto!
KK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

aba liga

Čudan meč u podgoričkoj „Morači“ gde je Budućnost dočekala Crvenu zvezdu - 76:80.

Objavljeno: 23:08h

Delovalo je da će ekipa Dejana Radonjića lako i brzo obezbediti pobedu, u praksi se pokazalo nešo sasvim drugačije.

Zašto jednostavno kada može komplikovano(?)

Zvezda je imala najveću prednost od +13, Budućnost je to stizala, takođe serijama bez primljenih poena, pa smo tokom čitavog meča gledali rezultatasku klackalicu.

U poslednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 59:59.

Kalinić, Sili i Davidovac su za tri napada razmenili tri trojke. Pet minuta pre kraja meča rezultat se lomio, ali lopta nikako nije htela kroz obruč.

Mogli su crveno-beli da dođu do sigurne pobede, bez drame, ali „ne lezi vraže“ nove greške Zvezde dovele su do novog izjednačenja tri minuta do kraja meča – 71:71.

Budućnost je imala šut za tri poena kojim bi došli do prednost u poslednjem inutu susreta. Ipak, promašaj i sabranost Davidovca omogućili su da Zvezda slavi! Kalinić je bio najprecizniji sa 16 poena, Volters je dodao 14 a Mitrović 12.

Na drugoj strani Sili je ubacio 18, Jagodić- Kuridža 11, dok je Nikolić dodao 10.

Crveno-beli su obezbedili prvo mesto iako su im ostala još dva meča u ligaškom delu takmičenja.

Tok meča:

IV četvrtina

Kalinić sa penala precizan oba puta - pobeda Zvezde 76:80

Bukvalno drama pred kraj meča! Budućnost je imala šut za tri poena kojom bi imali prednost pred sam kraj meča.

Nakon novog izjednačenja Budućnosti 71:71 - pet poena Voltersa.

Ispunjen bonus crveno-belih - 66:71. Popović ne dovoljava da se Zvezda odlepi - trjoka!

5. minut: Odličan potez Kolinsa, sjajni poeni. "Banana" Daidvca. Holins preczan

64:64 - Sili i Kalinić su razmenili trojke. Davidovac se priključio tom "okršaju" - 64:67

1. minut: Vajt poenima otvar poslednju deonicu

III četvrtina

59:59 - Zvezda ima poslednji napad u četvrtini. Davidovac ne pogađa za tri

9. minut. Treća trojka Silija u ovoj četvrtini - četvrta na meču!

7. minut: Dobrić uzvraća zakuavanje - 54:59

6. minut: Sjajne finte Mitrovića, izbacio protivnika lažnjacima - Zvezda ponovo vodi - 51:55! Ivanović sa penala pravi seriju Zvezde 8:0

5. minut: Sili pogađa trojku kojom je Budućnost prešla u vođstvo! Treća trojka Silija - 51: 49! Mitrović 2 od 2 sa slobodnih bacanja

4. minut: Tarolis najviši u skoku, nakon pokušaja za tri poena Jagodića-Kuriže

3. minut: Jagodić Kuridža je pogodio trojku. Zvezda je u prvom delu izguila tri lopte, identičan broju ovoj trećoj četvrtini - 44:49

2. minut: Volers sa penala - 1 od dva

1. minut: Sili pogađa trojku za Budućnost. Na drugoj strani Kalinić gubi loptu. Holins uisuje prve poene u nastavku meča

II četvrtina:

8-10 minut: Vajt pogađa sedmu trojku za Crvenu zvezdu. Pre toga je Davidovac promašio ali mu se lopta odbila. Zatim Dobrić odmah pogađa još jednu, osmu trojku za crveno-bele. Nikolić precizn sa penala - prvi dvocifren kod domaćina - 36:46

7. minut: Vajt na drugi obruč - lepi poeni. Nikolić na drugoj strani trojka za Budućnost

13:2 serija Crvene zvezde - 25:38

5. minut: Ponovo poeni iz reketa za Zvezdu - Mtrović precizan. Ponovo raste prednost gostiju. Kalinić zatim pogađa novu trojku

4. minut: Nikola Kalinić za tri poena - njegov deseti "koš"

3. minut: Kobs ima priliku za 2+1 - Precizan

- Neverovatan pad u igri Crvene zvezde, za tili čas je istopljena dvocifrena prednost . 20:24

1. minut: Dobrić otvara drugu četvrtinu trojkom za Zvezdu. Jagodić-Kuridža na drugoj strani ne koristi 2 + 1

I četvrtina

10. minut: Komplikovao Kalinić koji izlazi iz igre. Budućnost ima priliku da smanji prednost i to uspeva preko Zorana Nikolića - 12:19

8. minut: Sili pogađa treću trojku za Budućnost. Prekinuta serija od 12:0

10:0 serija Crvene zvezde. Vode gosti 14:7

5. minut: Volters iz ugla pogađa za tri poena

4. minut: Luka Mitrović zakucava. Zvezda pod obručom do poena, Budućnost sa distance - 7:6

3. minut: Tarolis sa centralne pozicije pogađa novu trojku za domaćina

2. minut: Danilo Nikolić pogađa prvu trojku na meču, Kalinić sjajnu akciju Zvezde završava zakucavanjem - 4:4