ZNA SE GAZDA MANČESTERA: De Brajne i Marez razbili Junajted, opet GAZE ka tituli! ARSENAL sve bliži LŠ-a!
Fudbaleri Sitija slave iza neutešnog MekTominija, Foto: Profimedia

premijer liga, 28. kolo

"Crveni đavoli" gube korak u borbi za elitno takmičenje

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu ekipu gradskog rivala Mančester junajteda sa 4:1, u meču 28. kola Premijer lige.

Domaći tim je u derbiju Mančestera poveo već u petom minutu, kada je lošu reakciju odbrane Junajteda iskoristio Kevin de Brajne.

Izjednačenje Junajtedu donosi Džejdon Sančo, koji se u 22. minutu upisao u strelce posle kontre i preciznog udarca sa ivice šesnaesterca. Međutim, De Brajne je u 28. minutu ponovo doveo Siti u vođstvo, nakon što je došao do odbijene lopte u kaznenom prostoru.

U nastavku je dva gola postigao Rijad Marez. Prvo je u 68. minutu upisao gol posle centaršuta De Brujnea iz kornera, a konačan rezultat je postavio u drugom minutu sudijske nadoknade.

Siti je prvi na tabeli Premijer lige sa 69 bodova, dok je Junajted na petom mestu sa 47 bodova.

U sledećem kolu Siti gostuje Kristal Palasu, a Junajted dočekuje Totenhem.

Prethodno je danas Arsenal kao gost savladao Votford 3:2 golovima Edegora, Sake i Martinelija i preuzeo četvrto mesto od Junajteda, a ima i tri meča manje.