FK Liverpul, Foto: Epa/ PETER POWELL

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula nastavili su poteru za Mančester sitijem u Premijer ligi.

Objavljeno: 21:44h

Na Enfildu su, uz dosta muke, pobedili nezgodni Vest Hem 1:0 i prišli "građanima" na tri boda, koji u nedelju igraju derbi sa Mančester junajtedom, pa će imati meč više.

Trenutak odluke, za 12. trijumf u nizu u svim takmičenjima, dogodio se u 27. minutu kada je Trent Aleksander-Arnold, najbolji akter utakmice, kada je poslao loptu iza leđa odbrane rivala, a tamo se našao Sadio Mane.

1 / 6 Foto: Epa/ PETER POWELL

Liverpul je posle toga, do poluvremena, imao nekoliko odličnih prilika, ali se Luis Dijas i Mohamed Salah nisu najbolje snalazili.

U drugom delu je malo nedostajalo da "čekićari" i drugi put u sezoni sapletu Liverpul, nakon što su u prvom meču slavili 3:2.

Propuštali su prilike Džarod Boven, Majkl Antonio, a najbolju, i više nego stopostotnu, imao je Manuel Lancini.

Izabranici Jirgena Klopa su i to preživeli, isto kao i pritisak u finišu, i upisali važna tri boda.

Subota

Lester - Lids 1:0 (0:0)

Aston Vila – Sautempton 4:0 (2:0)

Barnli – Čelsi 0:4 (0:2) Njukasl – Brajton 2:1 (2:0) Norič – Brentford 1:3 (0:1) Vulverhempton – Kristal Palas 0:2 (0:2) Liverpul – Vest Hem 1:0 (1:0)