SERGEJ UPISAO ASISTENCIJU U UBEDLJIVOJ POBEDI LACIJA! VLAHOVIĆ NIJE SAM NA VRHU LISTE STRELACA!
FK Lacio, Foto: Epa/Fabio Murru

serija a

Fudbaleri Lacija pobedili su u gostima Kaljari u meču 28. kola italijanske Seirje A.

Na Sardiniji nije bilo dileme da će tri boda odneti gosti iz Rima, za koje je 90 minuta odigrao Sergej Milinković-Savić.

Popularni SMS je upisao asistenciju u 62. minutu za konačnih 0:3, kod gola Felipea Andersona.

Lukavo je osetio grešku rivala i ukrao loptu na sredini, sačekao da se otvori prostor za Andersona i poslao idealnu loptu, a Brazilac "promešao" odbranu domaćina i matirao Alezija Kranja.

1 / 6 Foto: Epa/Fabio Murru

To je bio konačan slom Kaljarija, mada je i posle prvih 45 minuta bilo jasno da da će se Lacio vratiti na pobednički kolosek posle četiri meča u svim takmičenjima.

U prvom delu je dominirao Karlos Alberto, koji je postigao gol i iznudio penal za Čira Imobilea, strelca 20. gol ove sezone u Seriji A.

Tim pogotkom stigao je srpskog napadača iz Juventusa Dušana Vlahovića na prvom mestu liste strelaca.

Serija A, 28. kolo:

Udineze – Sampdorija 2:1 (2:1) Roma – Atalanta 1:0 (1:0) Kaljari – Lacio 0:3 (0:2)

Petak Inter – Salernitana 5:0 (2:0)

Nedelja 12:30 Đenoa – Empoli 15:00 Fiorentina – Verona 15:00 Bolonja – Torino 15:00 Venecija – Sasuolo 18:00 Juventus – Specija 20:45 Napoli – Milan