LEVERKUZEN SIGURA PROTIV BILEFELDA: Apotekarima je Liga šampiona sve bliže, Borusija remizirala sa Volfsburgom!

bundesliga 24. kolo

Fudbaleri Bajerna iz Leverkuzena pobedili su danas na svom terenu Arminiju iz Bilefelda sa 3:0, u utakmici 24. kola Bundeslige.

Bajer je poveo golom Lukasa Alarija u 30. minutu, a pobedu je obezbedio dvostruki strelac Musa Dijabi, koji je postigao golove u 57. i 81. minutu.

Ekipa iz Leverkuzena je treća na tabeli sa 44 boda, a Arminija zauzima 14. mesto sa 25.

Fudbaleri Frajburga pobedili su kao domaćini Hertu sa 3:0.

Frajburg je poveo golom Vinčenca Grifa iz jedanaesterca u 12. minutu, a prednost je udvostručio Kevin Šad u 83. Konačan rezultat postavio je Lukas Heler golom u 86. minutu.

Posle 11. pobede u ligi Frajburg je četvrti na tabeli sa 40 bodova. Herta je nastavila loš niz, a posle 13. poraza zauzima 15. mesto na tabeli sa 23 boda.

Borusija je u Menhengladbahu odigrala nerešeno 2:2 protiv Volfsburga.

Volfsburg je poveo golom Jonasa Vinda u šestom minutu, a prednost je udvostručio Sebastijan Bornau u 33. Gol za domaće zatim je postigao Markus Tiram u 42. a konačan rezultat postavio je Bril Embolo golom u 82. minutu.

Fudbaler Borusije Matijas Ginter postigao je gol u prvom minutu nadoknade vremena, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog prekršaja.

Volfsburg je 12. na tabeli sa 28 bodova, a klub iz Menhengladbaha ima bod manje na 13. mestu.

U ostalim utakmicama Grojter Firt i Keln odigrali su nerešeno 1:1, a Union je u Berlinu pobedio Majnc sa 3:1.

Kasnije u Frankfurtu igraju Ajntraht i Bajern.