HOFENHAJM UPISAO TRI BODA: Golom Baumgertnera savladane su Švabe!

bundesliga 24. kolo

Fudbaleri Hofenhajma savladali su Štutgart posle preokreta 2:1, u prvom meču 24. kola Bundeslige.

Oni su do trijumfa stigli zahvaljujući Kristofu Baumgartneru, koji je postigao oba gola.

Domaći su bili u zaostatku, pošto je posle kornera u 58. minutu pogodio Endo, kome nije bilo teško da sa druge stative loptu gurne u gol.

Pokušavao je Hofenhajm da se vrati i u tome je uspeo u 85. minutu, kada je Baumgartner lepo "zalomio" po desnoj strani, a onda levom nogom loptu poslao u drugi ugao.

Samo pet minuta kasnije, isti igrač je iskoristio centaršut Bruna Larsena i iz kaznenog prostora loptu zakucao iza leđa Milera.

Hofenhajm je sada četvrti sa 40 bodova, dok je Štutgart tek 17. sa 19 bodova i predstoji mu grčevita borba za opstanak.