ARSENAL U NADOKNADI VREMENA STIGAO DO POBEDE: Tobdižije upisale trijumf koji može biti vredan plasmana u LŠ!

premijer liga

Arsenalu je ovo bio 14. trijumf, a Vulvsima deveti poraz u sezoni

Fudbaleri Arsenala slavili su protiv Vulvsa sa 2:1 (0:1) u zaostalom meču Premijer lige.

Bio je to duel ekipa koje se bore za plasman koji vodi u Ligu šampiona.

Arsenalu je ovo bio 14. trijumf, a Vulvsima deveti poraz u sezoni.

Irabranici Mikela Artete stigli su do slavlja u petom minutu nadoknade vremena i sada su samo na bod zaostatka za Mančester junajtedom na četvrtom mestu, uz dva meča manje.

Počelo je šansama Gabrijela Martinelija iz Arsenala u prvom i Romana Saisa iz Vulvsa u šestom minutu.

Vulvsi su u sedmom minutu postigli gol, ali ga je Martin Etkinson poništio zbog ofsajda posle gledanja VAR snimka.

Ipak, tri minuta kasnije, posle greške odbrane Arsenala, Hi-Šen Hvang je iz blizine zatresao mrežu "tobdžija" za 0:1.

Martineli je imao šansu u 35. minutu za izjednačenje, ali je bio neprecizan.

U nastavku, u 47. minutu Hvang je još jednom mogao do gola za goste, ali je bio neprecizan.

Arsenal je u 72. minutu imao veliku priliku kada je Lakazet izbio pred gol, ali je Žoze Sa sjajno reagovao i odbranio mu udarac.

Ipak, osam minuta pre kraja, na asistenciju Nketije, Nikolas Pepe je iz okreta šutirao i pogodio za 1:1.

Pedro Neto je u 86. minutu imao kolosalnu šansu za goste da im donese tri boda, ali je za malo bio neprecizan.

Ipak, Arsenal nije odustajao i bukvalno u poslednjem napadu,Aleksandar Lakazet je bio snalažljiv pred golom, pogodio je iskosa sa sedam metara za konačnih 2:1.