NAJBOLJA MOGUĆA UVERTIRA ZA NEDELJU: Partizan je samleo Spartu i plasirao se u osminu finala Lige Konferencija!

LIGA KONFERENCIJA PLEJ OF revanš meč

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 20:56h

Fudbaleri Partizana su u revanš meču plej ofa Lige Konferencija pobedili ekipu Sparte iz Praga sa 2:1.

Partizan je krenuo agresivno u utakmicu, što je rezultovalo ranom prednosti. Već u sedmom minutu je posle pasa Saša Zdjelara, Rikardo Gomeš savladao Adama Holeca za delirijum na stadionu Partizana. Posle gola Partizan se malo povuka i prepustio sredinu terena gostima, koji su imali dve prilike, ali one nisu bile opasne po gol crno-belih.

A onda u 24. minutu posle kornera Miloša Jojića, Rikardo svojim nebeskim skokom loptu poslao u desni ugao gola Sparte i tako povećao prednost Partizana. Samo tri minuta kasnije, crno-beli su mogli do trećeg gola, ali je pogodak Slobodana Uroševića poništen zbog ofsajda. Nakon ove situacije, ušli smo u mirniji period utakmice, gde su crno-beli svoje šanse tražili iz kontre.

Tako da je posle prvih 45 minuta igre na semaforu stajalo 2:0 za Partizan.

1 / 3 Foto: Starsport©

Drugo poluvreme je bilo kao i kraj prvog, Partizan je kako bi se reklo igrao i brzini manje i verovatno u mislima imao večiti derbi. Vredno pomena je pokušaj Markovića i Meniga koji nisu završili u golu.

A jedina loša stvar na ovom meču se desila u 66. minutu kada je Rikardo posle pada u kaznenom prostoru pao, a sudija Kalbakov je procenio da je to bila simulacija i dao mu drugi žuti karton, što je isključilo napadača Partizana.

Sparta je gol utehe postigla u 85. minutu kada je posle prekida sa leve strane loptu u mrežu poslao Hložek.

1 / 3 Foto: Espreso/ Miloš Dreković

Partizan se tako plasirao u osminu finala Lige Konferencija i naći će se sutra na žrebu koji počinje u 13 časova.

Crno-belima sada sledi pa verovatno utakmica sezone jer na programu je 166. večiti derbi, koji može da donese mnogo ekipi Partizana.

SASTAVI:

Partizan: Popović ; Miletić, Urošević, Vujačić, Saničanin ; Zdjelar, Jojić, Marković, Menig, Natho ; Rikardo Sparta Prag: Holec ; Hancko, Vejsner, Panjak, Vitik ; Krejči, Saček, Haraslin, Pešek, Hložek, Čvančara

II POLUVREME

90+3. minut - Nervoza na terenu, ovo ne treba fudbalerima Partizana, koji su prošli dalje. Posle svega žuti je dobio Vizner.

90+1. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade vremena.

FK Partizan

90. minut - Nije se najbolje snašao Nikola Terzić posle pasa Holendera, umesto da šutira na gol, on je pokušao da doda.

85. minut - Gol za Spartu, postigao je Hložek, posle prekida sa leve strane..

81. minut - Šut Martina Minčeva završio je preko gola Partizana.

1 / 5 Foto: Starsport©

78. minut - Vreme je za nove promene u Partizanu, umesto Meniga i Jojića na terenu su Terzić i Holender.

75. minut - Pokušaj Jojića sa preko 30 metara, ali lopta otišla pored gola.

70. minut - Četvrta izmena kod Sparte, Haraslin je napustio igru, a njega je zamenio Karabec.

69. minut - Posle kornera Sparte, u kontru je pobegao Kvinsi Menig koji je trčao u punom sprintu skoro 90 metara, kada je stigao do protivničkog gola, šutirao je preko gola.

66. minut - Šok na stadionu Partizana, Rikardo Gomeš je zbog simuliranja dobio drugi žuti karton, odnosno crveni. Njega neće biti na sledećem meču.

FK Partizan

62. minut - Nove izmene kod gostiju, izašli su Saček i Čvančara, a na terenu su Krejči i Dočkal.

61. minut - Izmene kod ekipe Partizana, umesto Markovića na terenu je Jović, a umesto Natha na terenu će se naći Marko Jevtović.

58. minut - Prelep pas Natha koji je uposlio Markovića, ovaj je pobegao svom čuvaru, ali iz teške pozicije nije mogao da savlada Holeca.

57. minut - Akcija Hložeka i Haraslina, to se sve završilo udarcem beka Sparte koji je završio u rukama Aleksandra Popovića.

51. minut - Pokušaj Miletića koji je završio preko gola Sparte.

48. minut - Dva žuta kartona za kratko vreme, sada ga je dobio Čvančara.

47. minut - Nismo ni počeli, a već je žuti karton dobio Nemanja Miletić.

46. minut - Prva izmena kod Sparte, Minčev će igrati drugo poluvreme, a u svlačonici je ostao Pešek.

I POLUVREME

44. minut - Četvrti put da su fudbaleri Partizana uhvaćeni u ofsajdu.

43. minut - Lep prodor Haraslina, nabacao je tri igrača Partizana, ali nije uspeo da lpotu pošalje u kazneni prostor.

38. minut - Kontra Partizana, posle koje je Kvinsi Menig šutirao pored gola Adama Holeca.

FK Partizan

37. minut - Pokušali su gosti, ali je udarac Sačeka otišao čak u aut.

32. minut - Još jedan dobar i opasan napad Partizana, probio je po levoj strani Kvinsi Menig, pobegao je Vajsneru, poslao je loptu ka Markoviću koji je bio sam, ali se isprečio Vitik.

27. minut - Malo je falilo da bude 3:0, Urošević je loptu ubacio u gol, ali je sviran ofsajd u kome se našao Vujačić koji je dodao loptu beku crno-belih.

24. minut - GOOOOOOOOOOLLLLLLL ZA PARTIZAN 2:0! Rikardo Gomeš. Posle kornera desne strane koji je izveo Miloš Jojić, Rikardo je sa nekih pet metara loptu zahvatio glavom, ona je odskočila i prevarila Holeca. Napadač crno-belih je ovime postigao svoj šesti gol u Evropi ove sezone.

FK Partizan

23. minut - Posed lopte je na strani Sparte, 57:43

21. minut - Opasno je bilo pred golom Partizana, jer su posle kornera zapretili gosti, Krejči je loptu glavom loptu poslao pored gola, a u igru nije stigao da je vrati Panak.

15. minut - Prva prilika za Spartu preko Hložeka. Stigla je lopta do Spartinog vunderkinda, a on je sa nekih 16 metara šutirao pravo u Popovića.

10. minut - Lagano je moglo da bude 2:0, Vitik je vratio loptu ka svom golmanu koji nije gledao gde je lopta, i posle velikih napora je izbacio loptu u korner.

7.minut - GOOOOOOOOOOLLLLLLLL ZA PARTIZAN 1:0! Rikardo Gomeš je strelac. Ponovo je asistent bio Saša Zdjelar koji je oduzeo loptu na sredini terena, uposlio je Rikarda koji je izašao ispred Holeca i lagano ga savladao.

FK Partizan

6. minut - Prilika je bila za Rikarda koji je šutirao van kaznenog prostora, ali njegov udarac otišao pored gola.

5. minut - Prvi žuti karton ne meču dobio je Rikardo.

2. minut - Prvi opasan napad Partizana išao je po desnoj strani preko Jojića koji je dodao loptu ka Menigu, a njegov udarac iz kaznenog prostora je bio izblokiran.