SEVILJA JEDVA PREŽIVELA ZAGREB: Dinamu malo falilo do prolaska dalje, Sergej tragičar Lacija, Porto slavi prolazak!

liga evrope plej of revanš utakmice

Tim Marka Grujića, koji je presedeo meč na klupi, je slavio sa ukupnih 3:2

Fudbaleri Sevilje eliminisali su zagrebački Dinamo iz Lige Evrope, uprkos porazu Zagrebu 1:0.

Andalužani su prošli dalje zahvaljujući trijumfu od 3:1 iz prvog meča.

Međutim, na Maksimiru su morali da strepe sve do poslednjeg minuta, tačnije od 65. kada je Mislav Oršić realizovao penal.

Napadali su "modri" do kraja, ali nisu uspeli da dođu do senzacije poput one protiv Totenhema i završili su takmičenje u šesnaestini finala Lige Evrope.

Na kraju je Sevilja ostala sa igračem manje zbog crvenog kartona Dilejnija u prvom minutu sudijske nadoknade.

Zanimljiv meč viđen je u Rimu, gde je Porto proslavio 2:2 za prolaz protiv Lacija.

Sergej Milinković-Savić asistirao je Čiru Imobileu za vođstvo, ali je Mehdi Taremi izjednačio, a potom i asistirao Mateusu Uribeu za već tada poznatu eliminaciju rivala.

Domaćin je uspeo samo u 95. minutu da postavi konačnih 2:2 preko Danila Kataldija.

Tim Marka Grujića, koji je presedeo meč na klupi, je slavio sa ukupnih 3:2.

Najubedljivija je bila Atalanta, pomalo neočekivano posle teškog trijumfa u Bergamu nad Olimpijakosom (2:1).

U Pireju su se Italijani jedini pitali i sa tri gola preko Joakima Melea i Ruslana Malinovskog overili prolaz.

Dalje ide i Lajpcig u jednom od najzanimljivih sudara sa Real Sosijedadom.

Posle 2:2 u Nemačkoj, Lajpcig je u Baskiji pobedio 3:1 na krilima Vilija Orbana, Andrea Silve i Emila Forsberga.