LESTER I MARSEJ UBEDLJIVO PROŠLI DALJE: Bodo iskoristio prednost iz Škotske, Krstajića izbacio PSV!

LIGA KONFERENCIJA PLEJ OF revanš meč

Fudbaleri Lestera, Marseja, Bodo Glimta i PSV-a izborili su plasman u osminu finala Evropske Lige konferencija.

Uz Partizan, koji je u dvomeču bio bolji od praške Sparte, ove ekipe će tražiti šansu u duelima sa ekipama koja su bile najbolje u svojim grupama u grupnoj fazi.

Bodo Glimt je nastavio sa pobedama u ovom takmičenju, i u drugom duelu bili su bolji od Seltika, 2:0 (1:0).

Prvi meč su dobili sa 3:1, pa su ukupnim rezultatom 5:1 prošli dalje.

Na revanšu u Norveškoj, Bodo je poveo golom Ole Solbakena u devetom minutu, da bi sav posao završio Hugo Vetlesen u 69. minutu.

Na najvećem iskušenju bio je PSV i to na gostovanju Makabiju iz Tel Aviva.

Holanđani su prvi meč dobili kod kuće sa 1:0, a u revanšu su uspeli da odole i odigraju nerešeno, 1:1 (0:0).

Gosti su poveli golom Vertesena u 85. minutu, da bi Makabi u 90. izjenačio preko Enrika Saborita.

Imali su devet minuta produžetka da dođu do novog gola, ali nisu uspeli i "filipsovci" su prođli u nokaut fazu.

Marsej je slavio na gostovanju Karabagu sa 3:0 (1:0) i tako ukupnim rezultatom 6:1 prođe među 16 najaboljih.

Problema nije bilo ni za Lester koji je prvi meč u Engleskoj dobio sa ubedljivih 4:1.

Slavili su i ove večeri na gostovanje Randersu sa 3:1 (1:0), a strelci za "lisice" bili su Barns u drugom i Medison u 70. i 74. minutu.