VELIKA POBEDA CRNO-BELIH: Golom Kvinsija Meniga Partizan se sa fantastičnim rezultatom vraća za Beograd!

LIGA KONFERENCIJA PLEJ OF PRVA UTAKMICA

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 23:03h

Fudbaleri Partizana su golom Kvinsija Meniga pobedili Spartu u Pragu u prvoj utakmici plej ofa Lige Konferencija sa 1:0.

Prvo poluvreme je proteklo u uvodnoj dominaciji Partizana. Crno-beli su imali početnu inicijativu iz koje su se izrodile prilke Markovića i Meniga, obojica su šutirali pravo u golmana Holeca.

Ubrzo je Sparta uzvratila istom merom, veliku šansu je imao Hancko, ali je sjajno intervenisao Popović. Zapretio je i Karabec, ali je njegov udarac zaustavila zadnja linija Partizana.

FK Partizan

To je sve ukupno trajalo 20. minuta posle kojeg nismo pa skoro ništa, Marković i Urošević su imali svoje pokušaje, ali ništa opasno po gol Sparte.

Drugi deo meča je bio sličan onome kako se završio prvi, dosta borbe, ali malo prilika. Partizan je imao nekoliko opasnih kontra napada, ali lošom selekcijom pasa nije mogao da odatle izrodi šansu za gol.

A onda u 78. minutu, posle sjajnog pasa Zdjelara lopta je stigla do Meniga koji je lobovao Holeca i doveo Partizan u vođstvo.

Do kraja utakmice Partizan je mogao do drugog gola, ali je Jojić propustio veliku šansu, a u nadoknadi vremena je i Sparta mogla do izjednačenja, ali srećom to nije uradila.

FK Partizan

Revanš meč se igra za nedelju dana u Beogradu, posle kog će biti poznato koja ekipa će proći dalje.

SASTAVI:

SPARTA PRAG: Holec - Suhomel, Vitik, Čelustka, Hancko - Saček, Pavelka, Karabec -Pešek, Čvančara, Hložek

PARTIZAN: Popović - Miljković, Vujačić, Miletić, Urošević - Zdjelar, Jojić - Marković, Natho, Menig - Rikardo

II POLUVREME

90+1. minut. - Najbolju šansu je imala Sparta, posle kornera na drugoj stativi su kasnili Pavelka i Panak i tako propustuli šansu da poravnaju rezultat, i neka nisu nemamo ništa protiv.

90. minut - Gužva na terenu, malo koškanja posle kojih je Terzić dobio žuti karton. Još četiri minuta do kraja.

Kvinsi Menig

84. minut - Velika šansa za Jojića koji je na pas Milovanovića izašao sam ispred golmana, ali nažalost nije uspeo da loptu pošalje u mrežu.

83. minut - Faul nad Zdjelatom, a strelca gola za Partizan Kvinsija Meniga menja Nikola Terzić.

78. minut - GOOOOOOOOOOLLLLLLL ZA PARTIZAN!!! Kvinsi Menig 0:1! Perfektan pas Zdjelara preko celog terena, lopta je stigla do Meniga koji lobuje Holeca i dovodi Partizan u vođstvo.

75. minut - Povredio se Čelustka, ali se utakmica brzo nastavila.

66. minut - Dve izmene i kod domaćih, izlaze Čvančara i Pešek, njim menjaju Krejči i Dočkal.

1 / 5 Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović

63. minut - Nove izmene kod Partizana, umesto Markovića i Rikarda, na terenu će biti Milovanović i Jović.

61. minut - Dobro je Rikardo primio loptu, prosledio je ka Jojiću, a on uposlio Markovića koji je bio u ofsajdu.

56. minut - Prva izmena kod Sparte, izlazi Karabec, njega menja Lukas Haraslin. A loša stvar po Partizan je ta što se Miljković žali na povredu, njega je zamenio Živković.

54. minut - Opasan napad Partizana, ali je loša reakcija Markovića koji nije dao dobar pas ka svojim saigračima u mnogome upropastio.

FK Partizan

49. minut - Velika šteta što je bio ofsajd jer je posle pasa Jojića, Rikardo izašao sam ispred golmana Sparte.

46. minut - Jevtović menja Natha

I POLUVREME

41. minut - Propala je nova akcija Sparte, dobra reakcija odbrane Partizana.

37. minut - Navijači Partizana i Sparte su skandirali Kosovo i Srbija.

Navijači Partizana

32. minut - Prvi žuti karton na utakmici je dobio Lazar Marković posle prekršaja nad Čvančarom.

31. minut - Nova šansa za Partizan, posle duge akcije Partizana, ostao je na levoj strani sam Urošević koji je šutirao ko golu domaćih, ali je bio izblokiran i lopta je otišla u korner. Iz tog kornera se ništa nije desilo.

28. minut - Posle dužeg vremena ponovo je zapretio Partizan. Na pas Jojića, Marković je iskosa sa leve strane šutirao pored gola Sparte.

24. minut - Ima primedbe Stanojević na igru svoje ekipe, on smatra da lopta mora da se spusti na zemlju i da se smiri igra.

1 / 3 Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović

20. minut - Bune se fudbaleri Partizana, imaju primedbe na rad pomoćnog sudije.

15. minut - Nova prilika za Spartu, sada je posle prekida Karabec šutirao, a lopta na sreću je otišla pored gola.

13. minut - Prošao je Hancko po levom boku, potom je šutirao Karabec, ali je njegov udarac zaustavljen od strane fudbalera Partizana,

10. minut - Velika prilika za Spartu, posle centaršuta Pešeka, sam je na drugoj strani bio Hacko čiji udarac glavom odbranio Popović.

9. minut - Moglo je biti opasno po gol Partizana, izgubio je loptu Zdjelar, ali se na kraju ispravio i izbacio loptu iz kaznenog prostora.

7. minut - Novi udarac u okvir gola Sparte, ovoga puta je sa leve strane šutirao Kvinsi Menig, ali je ponovo bio dobar golman gostiju.

FK Partizan

4. minut - Prva prilika za Partizan! Posle pasa Natha loptu je primio Marković, on je pobegao svojim čuvarima i šutirao ka golu Sparte, ali je intervenisao golman gostiju Holec.

2. minut - Obećavao je prvi napad Partizana, posle pasa Miljkovića loptu je primio Jojić koji je prosledio ka Rikardu, ali se napadač crno-belih nije najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćih.

Utakmca je počela, a prvi sa centra su krenuli fudbaleri Sparte.