ORLOVI U EVROPI: Vlahović se odmah RAZGOROPADIO, maestralni Sergej pogurao Lacio, ali "Bleki" i Nastasić posrtali!

skener espresa

Beležnica selektora Stojkovića je sigurno dobro popunjena

Objavljeno: 13:54h

Posle zimske pauze, većina fudbalskih prvenstava, bar onih najjačih, nastavljena je proteklog vikenda.

Na skeneru "Espresa" se zato nalaze reprezentativci Srbije čije ćemo igre redovno pratiti do kraja sezone, ali i na jesen, sve do početka Svetskog prvenstva u Kataru koje s nestrpljenjem iščekujemo nakon odlično odigranih kvalifikacija.

Beležnica selektora Dragana Stojkovića Piksija je sigurno dobro popunjena.

Dragan Stojković Piksi

GOLMANI:

• Predrag Rajković je standardno odigrao svih 90 minuta na golu francuskog Remsa u Ligi 1. Sačuvao je mrežu u ubedljivom trijumfu kod kuće nad Bordoom (5:0), ali nije ni imao mnogo posla. Žirondenci nisu uputili nijedan šut u okvir njegovog gola i sve su bliže ispadanju iz elitnog ranga.
  • Marko Dmitrović je presedeo na klupi gostovanje Sevilje u Osasuni (0:0). Iako je drugačije najavljivano uoči Markovog transfera u tim iz Andaluzije letos, on je ipak rezervna opcija Bonu (Jusuf Bunu) koji je, ruku na srce, sjajnim partijama jedan od najzaslužnijih što je Sevilja prvi pratilac Reala u La Ligi.
Vanja Milinković-Savić
  • Mile Svilar nije bio u sastavu Benfike koja je još jednom razočarala i poražena je na svom "Lužu" od Žil Visentea 1:2.

ODBRAMBENI IGRAČI:

• Nikola Milenković i Matija Nastasić su odigrali po 90 minuta u duelu sa Laciom u Seriji A (0:3), ali su imali vrlo loš dan. Rimljani nisu iskoristili svoje prilike u prvom poluvremenu, ali u nastavku i te kako jesu. Načeo ih je Sergej Milinković-Savić kada je "Bleki" ostavio previše prostora, a onda Imobile u kontrama bio neuhvatljiv, pre svega za Nastasića. Aleksa Terzić je meč presedeo na klupi.
Stefan Mitrović, Enes Unal, Hetafe
  • Miloš Veljković je odigrao celu utakmicu u pobedi svog Verdera nad Karlsrueom 2:1 u nemačkoj Cvajti. Tim iz Bremena pokušava da se vrati u Bundesligu, a trenutno je treći na tabeli.
  • Uroš Spajić je presedeo na klupi prvi meč nastavka turske Superlige a njegova Kadsimpaša je poražena na gostovanju lideru Trabzonsporu (0:1).
  • Strahinja Pavlović nije bio u sastavu Monaka koji je ostvario važnu pobedu nad Lionom (2:0).
  • Marko Petković je odigrao 88 minuta u porazu Honveda na gostovanju Kišvardi (2:3) u prvoj ligi Mađarske.
  • Filip Mladenović je odigrao prvo poluvreme u pobedi Legije nad Belhatovom (4:0) u pripremnoj utakmici.

VEZISTI:

• Sergej Milinković-Savić je zasijao u pomenutom slavlju Lacija na gostovanju Fjorentini. Odlično se ubacio u peterac i na centaršut Cakanjija po zemlji udarcem iz prve sproveo loptu u gol u 52. minutu, a mogao je do još jednog gola ubrzo potom, iz slične situacije, ali je loše zahvatio loptu glavom. Sve u svemu, pokazao je i za ovih 90 minuta zašto ga navijači rimskih "Orlova" zovu "Narednik" (Il Sergente") - ne samo zbog imena...
Sergej Milinković-Savić
  • Dušan Tadić je u svom stilu upisao asistenciju kao kapiten Ajaksa, u laganom trijumfu u Amsterdamu nad Heraklesom (3:0). Dobru partiju je mogao da zaokruži golom, ali mu je golma Blasvič odbranio udarac sa bele tačke u 88. minutu.
  • Nemanja Maksimović je ispred Stefana Mitrovića držao vezni red Hetafea u trijumfu nad Levanteom, tokom svih 90 minuta.
  • Nemanja Gudelj je posle 57 minuta na terenu i zarađene javne opomene zamenjen na gostovanju Sevilje Osasuni.
  • Uroš Račić je igrao poslednjih 20-ak minuta u remiju svoje Valensije sa Sosijedadom (0:0), a u 89. minutu je dobio žuti karton.
  • Filip Kostić je propustio slavlje Ajntrahta u Štutgartu (3:2) zbog prehlade.
  • Nemanja Radonjić nije uspeo da spreči poraz Benfike u Primeiri iako je u poslednji 14 minuta plus nadoknada imao par dobrih prodora i jednu šansu.
  • Mihailo Ristić je proveo na terenu ceo meč svog Monpeljea koji je u poslednjih 15 minuta dopustio preokret "davljenika" Sent Etjena (1:3).
Mihailo Ristić
  • Darko Lazović je takođe odigrao svih 90 minuta u porazu Veronu od Juventusa 0:2.
  • Saša Lukić je "požuteo" u 20. minutu pomenutog poraza Torina u Udinama, ali je ostao u igri do kraja utakmice. Ivan Ilić je zamenjen u 84. minutu.
  • Marko Grujić je zamenjen posle vodećeg gola Porta u Arouki (2:0), u 55. minutu. "Zmajevi" imaju šest bodova više na čelu tabele od aktuelnog prvaka Sportinga.
  • Andrija Živković je odigrao ceo derbi PAOK-a sa Panatinaikosom (2:1) i zaradio žuti karton u 73. minutu.
  • Veljko Birmančević je odigrao prvo poluvreme u prijateljskoj utakmci Malmea i Lokomotive iz Moskve (1:1).
  • Filip Đuričić još od oktobra nije na raspolaganju treneru Sasuola zbog povrede mišića.

NAPADAČI

Dušan Vlahović
  • Aleksandar Mitrović je posle dosta vremena opet dobio priliku da se odmeri sa najbolji defanzivcima u Engleskoj pošto njegov Fulam nije nigrao u Čempionšipu već na gostovanju Mančester Sitiju u FA kupu. Poraženi su ubedljivo (4:1), a "Mitrogol" je zamenjen u 75. minutu.
  • Luka Jović je u odsustvu Karima Benzeme dobio novu priliku u Realu, ali opet sa klupe. Ušao je u igru u 65. minutu duela sa Granadom (1:0) i odmah imao jednu priliku, ali je bio zamalo neprecizan. Do kraja je Real došao do pobedničkog gola, ali Jović nije učestvovao u akciji.