NEVEROVATAN PREOKRET VREDAN BRONZE! SLIČNU STVAR SMO VIDELI U FINALU LŠ 2005. GODINE!
Fudbaleri Kameruna, Foto: Profimedia

kup afričkih nacija

Fudbaleri Kameruna osvojili su bronzu na Afričkom kupu nacija, posle velike drame na stadionu "Ahmadu Ahiđo".

Oni su u meču za treće mesto bili bolji od Burkine Faso, posle penala (3:3, 5:3).

Kamerunci su bili jako blizu poraza u regularnom delu susreta, imali zaostatak od 0:3, ali su u samom finišu stigli do izjednačenja.

Najpre je Bakohen u 71. najavio eventualno čudo, da bi Abubakar dodatno povećao šanse svog tima.

Isti igrač je pogodio i u 87. minutu, VAR se gledao gotovo pet minuta zbog mogućeg faula, koji na kraju nije dosuđen.

1 / 4 Foto: Profimedia

Svi igrači Kameruna su bili precizni u penal-seriji, dok je tragičar došao iz redova Burkine Faso. To je bio Ibrahim Blati Ture.

Finale je na programu u nedelju od 20.00, a sastaju se Senegal i Egipat.