TADIĆEVE MAJSTORIJE: Upisao je dve asistencije u novom trijumfu Ajaksa (FOTO)

BRILJIRA!

Tim iz Amsterdama savladao je Utreht na gostovanju 3:0

Objavljeno: 15:53h

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić ponovo je predvodio Ajaks do pobede.

Tim iz Amsterdama savladao je Utreht na gostovanju 3:0 u okviru 19. kola Eredivizije.

''Kopljanici'' su do prednosti stigli već u petom minutu golom Entonija na asistenciju Rajana Gravenberha, a prednost je duplirana u 19. minutu kada je mladi napadač Ajaksa Brajan Brobi iskoristio centaršut Dušana Tadića i povisio vođstvo svoje ekipe.

Dušan Tadić

Konačan rezultat postavljen je u nadoknadi prvog poluvremena, kombinacijom koja je donela i drugi gol Ajaksu, Tadić - Brobi. U drugom poluvremenu nije bilo potrebe za daljim uvećavanjem vođstva, pa je taj deo igre protekao u mirnom ritmu.

Dušan Tadić je ubedljivo najbolji asistent u Erediviziji, jer posle 19 utakmica ima čak 12 asistencija. Srpski fudbaler ove sezone na 25 utakmica u svim takmičenjima ima učinak od osam golova i 15 asistencija.