DERBI KOLA ISPUNIO OČEKIVANJA: Liverpul i Čelsi podelili bodove na "Stamford Bridžu"!
Sadio Mane, Foto: EPA Juanjo Martin

PREMIJER LIGA

Utakmica između Čelsija i Liverpula ispunila je očekivanja publike

Objavljeno: 19:52h

Fudbaleri Čelsija i Liverpula remizirali su 2:2 u derbiju 21. kola Premijer lige.

To znači da obe ekipe sada imaju dvocifreni zaostatak u odnosu na Siti, uz napomenu da Liverpul ima meč manju.

Upravo je tim sa Mersisajda bolje otvorio ovaj susret.

Posle nepunih pola sata igre imali su prednost od dva gola. Najpre je Sadio Mane iskoristio Čalobinu grešku, da bi potom Salah majstorijom duplirao prednost nakon sjajnog pasa Aleksander Arnolda.

Mohamed Salah

Stekao se utisak da će se meč tim rezultatom i okončati, ali da ne bude tako potrudio se Mateo Kovačić.

Hrvatski internacionalac postigao je možda i pogodak dosadašnjeg dela sezone koji možete pogledati ovde. Sudija Entoni Tejlor se konsultovao sa VAR sobom oko poništavanja gola zbog markiranja čuvara mreže "crvenih" Kelehera, ali do toga nije došlo-

Nešto više od tri minuta kasnije potpuni povratak Čelsiju u meč dao je Kristijan Pulišić nakon lepog pasa Kantea.

"Plavci" nisu mogli više, iako su, kao i protivnik imali još nekoliko šansi. Tempo je u drugom poluvremenu opao u odnosu na prvi deo igre, ali daleko od toga da smo gledali dosadnih 45 minuta.

Čelsi je trenutno drugi sa 43 poena, jedan više od trećeplasiranog Liverpula.