BRAJTON IZNENADIO U GOSTIMA: Brentford pobedio posle preokreta (FOTO)

PREMIJER LIGA, 21. KOLO

Trijumf je ostvario i Lids koji je savladao Barnli 3:1

Objavljeno: 17:52h

Fudbaleri Brajtona pobedili su u gostima ekipu Evertona sa 3:2, u utakmici 21. kola Premijer lige.

Brajton je golovima Aleksisa Maka Alistera u trećem i Dana Burna u 21. minutu poveo sa 2:0. Ipak, golom Entonija Gordona, Everton je u 53. minutu smanjio na 2:1, ali je Mak Alister svojim novim golom vratio Brajtonu dva gola prednosti. Konačan rezultat postavio je Gordon u 76. minutu.

Brajton je upisao šestu pobedu u šampionatu i trenutno je osmi na tabeli sa 27 bodova, dok je Everton na 15. poziciji sa 19 bodova.

Fudbaleri Brentforda su na svom terenu pobedili Aston Vili sa 2:1, posle preokreta. Povela je Aston Vila u 16. minutu golom Denija Ingsa, ali je domaći tim preokrenuo rezultat. Prvo je u 42. minutu izjednačio Joan Visa, da bi pobedu svom timu doneo Mads Roerslev u 83. minutu.

1 / 3 Foto: Profimedia

Brentford je sada 12. na tabeli sa 23 boda, dok Aston Vila na poziciji ispod ima bod manje.

Fudbaleri Lidsa su na domaćem terenu slavili protiv Barnlija sa 3:1.

Džek Harison je doneo vođstvo Lidsu u 39. minutu, izjednačio je Maksvel Korne u 54, a pobedu domećem timu doneli su Stjuart Dalas u 77. i Danijel Džejms u 92. minutu.

Lids ima 19 bodova iz 19 utakmice i 16. tim lige, dok je Barnli na 18. poziciji sa osam bodova manje.