SEVILJI PRIPAO DERBI KOLA: Rakitić i Okampos pogađali protiv Atletika za nastavak šampionske trke sa Realom!

la liga

Sjajan meč smo gledali u derbiju kola La lige

Objavljeno: 23:32h

U derbiju 18. kola španske Primere, ekipa Sevilje savladala je na domaćem terenu Atletiko iz Madrida rezultatom 2:1.

Domaćin je od početka preuzeo terensku incijativu, a prošlo je tek sedam minuta kada je Ivan Rakitić postigao fantastičan pogodak sa oko 25 metara.

U 29. minutu ušao je i reprezentivac Srbije Nemanja Gudelj koji je zamenio povređenog Montijela, ali je četiri minuta kasnije Felipe posle centaršuta Lemara iz kornera glavom savladao Bona.

Drugo poluvreme počelo je nešto mirnije, zapretio je Rakitić, dok je na drugoj udarac Žoaa Feliksa bio izblokiran.

Pokušala je Sevilja da u finišu susreta stigne do pobede i na kraju uspela, igrao se 88. minut kada je Dilejni pogodio prečku, a na pravom mestu u pravo vreme našao se Lukas Okampos koji je prikucao loptu u gol Oblaka.

Domaća ekipa strepela je do poslednjeg trenutka meča, Žoao Feliks je pogodio prečku, ali promene rezultata do kraja meča nije bilo.

Ekipa Hulena Lopetegija tako je ostala na drugoj poziciji u Primeri sa 37 bodova, dok je Atletiko peti sa 29.