INTER PREUZEO PRVO MESTO U ITALIJI: Aktuelni šampion lagano savladao ekipu Kaljarija (FOTO)

BEZ VEĆIH PROBLEMA

Dvostruki stelac bio je Lautaro Martinez

Objavljeno: 23:40h

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Kaljari sa 4:0, u utakmici 17. kola Serije A i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Inter je poveo u 29. minutu golom Lautara Martineza, koji je mogao da udvostruči prednost u 44. minutu, ali je promašio jedanaesterac. Drugi gol postigao je Aleksis Sančez u 50. minutu, a zatim je strelac bio Hakan Čalhanoglu u 66. Konačan rezultat postavio je Martinez, svojim drugim golom na meču u 68. minutu.

Posle 12. pobede u prvenstvu Inter je prvi na tabeli sa 40 bodova, bodom više od drugoplasiranog gradskog rivala Milana.

Kaljari je nastavio niz utakmica bez pobede, a posle devetog poraza zauzima preteposlednje 19. mesto sa 10 bodova.