JEDVA PROŠLI DALJE: Novosađani tek posle penala uspeli da stignu do četvrtfinala

KUP SRBIJE, OSMINA FINALA

Regularni deo meča između Javora i Vojvodine završen je nerešenim rezultatom 1:1

Objavljeno: 17:38h

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su na gostovanju nakon jedanaesteraca savladali Javor iz Ivanjice (1:1, 4:1).

Domaći tim, koji se takmiči u Prvoj ligi Srbije poveo je golom Obiore Odite u 59. minutu, da bi izjednačenje novosadskom timu doneo Miljan Vukadinović u 82. minutu, posle udarca glavom.

Već u prvoj penal seriji igrač Javora Marko Momčilović je šutirao preko gola, dok je golman Vojvodine u trećoj seriji odbranio udarac Nikoli Dimitrijeviću. Gol za plasman u četvrtfinale Kupa Srbije za Vojvodinu postigao je Nemanja Čović.

U četvrtfinale su se ranije plasirale ekipe Rada, Metalca, Partizana, Loznice, TSC-a i Novog Pazara. Meč između branioca trofeja Crvene zvezde i Radničkog iz Niša je odložen.

Utakmice četvrtfinala igraće se 6. aprila 2022.