ZVEZDA UKROTILA "ZMAJEVE": Sigurna igra i minimalna pobeda crveno-belih!

superliga srbije, 10. kolo

U odloženoj utakmici 10. kola Superlige Srbije, Crvena zvezda je savladala Voždovac rezultatom -1:0.

Objavljeno: 21:25h

Početak meča protekao je u želji gostujućeg tima da se nadigrava na stadionu „Rajko Mitić“.

Ipak, crveno-beli su izvršili pritisak i već u 11. minutu meča stigli do prednosti. Nakon kornera koji je izveo Aleksandar Katai, loptu iza leđa zapaženog Prekovića, smestio je Mirko Ivanić.

O dominaciji ekipe Dejana Stankovića u prvom delu meča dovoljno govore korneri. Čak sedam udaraca iz ugla imali u prvih 45. minutacrveno-beli.

U nastavku susreta, Stanković je rešio da uvede Falka umesto Bena.

Prva prilika vredna pomena desila se u 50. minutu kada je Lazetić izbacio iz igre Milovića, ali je njegov šut završio pored gola.

Nakon toga najbolja prilika viđena je tek u 80. minutu kada je ulogu asistenta na sebe preuzeo Mirko Ivanić, koji je nakon prodora loptu vratio na penal do Falka kom je ostao lakši deo posla, da pogoditi mrežu, što Italijan nije uspeo.

1 / 3 Foto: Espreso/Miloš Dreković

KRAJ MEČA:

89. minut: Milan Borjan se požalio na povredu stopala, ali je meč završio na terenu

81. minut: Mirko Ivanić je vratio loptu na penal nakon prodora po levoj strani. Lakši deo posla ostao je Italijanu Falku, da loptu smesti u mrežu, ali je negov udarac završio preko gola

76. minut: Nove izmene u Zvezdi, Gobeljić je zamenio Gajića, Vukanović Kataija

74.minut: Prvi žuti karton na utakmici viđen tek sada. Dobio ga je fudbaler Voždovca

71. minut: Šutirao je mudro Katai ali u ovoj situaciji golman Preković nije ni pokušao da interveniše. Lopta je prošla pored gola

65. minut: Nova izmena Dejana Stankovića Petrović izlazi, njegovo mesto zauzima Krstičić

62. minut: Dupli pas, Katai - Ivanić. Desetka Zvezde je šutirala ali se još jednom se istakao golman gostiju.

60. minut: Trostruka izmena za koju se odlučio Aleksandar Linta: Keita, Milojević i Ajdinović su izašli a ušli su Mašović, Staniavljević i Milosavljević.

56. minut: Milan Pavkov ulazi u igru umesto Marka Lazetića. U istom minutu, Aleksandar Katai je došao do lopte nakon greške golmana Prekovića, šutirao je nakon "lažnjaka" ali je lopta prohujala pored stative - sreća na strani Voždovca

50. minut: Lazetić je imao priliku jedan na jedan, izbacio je Milovića iz igre šutirao levom nogom ali pored gola

46. minut: Pred početak drugog poluvremena Ben je izašao a njegovo mesto zauzeo je Falko

Dejan Stanković, Mirko Ivanić

45. minut: Kraj prvog poluvremena

41. minut: Uvek je lepo videti fer-plej na terenu. Prvo su gostujući igrači izbacili loptu u aut, nakon što je jedan od igrača Zvezde završio na terenu, a samo minut kasnije isto je učinio i Katai uvidevši da je fudbaler u plavom dresu ostao da leži - za svaku pohvalu!

39. minut: Bez prilika vrednih pomena. Utakmica se pred kraj prvog poluvremena svela na igru između dva kazena prostora

30. minut: Vujinović je posle direktne akcije Voždovca zagrejao rukavice Milanu Borjanu, i proverio njegovu "budnost" s obzirom da se utakmica uglavnom odigrava pred golom Prekovića

26. minut: Malo je nedostajalo da Milović ni kriv ni dužan postigne autogol

24. minut: Lazetić je prvi zapretio a potom Petrović sa distance, međutim golman Voždovca još jednom loptu odbija u korner. Peti za Zvezdu.

Na današnji dan na "Marakani", crveno-beli su savladali Romu. Golove sa tog meča, kao i podsećanje šta se sve desilo, možete videti OVDE

17. minut: Ponovo preti Ivanić. Ovaj put šut sa "kapice", ali je golman Preković uspeo da interveniše i loptu odbije u novi korner

11. minut: GOOOOOL: Mirko Ivanić na asistenciju Aleksandra Kataia iz korera, pogađa mrežu Voždovca! Osmi gol Ivanića u sezoni!

8. minut: Rodić glavom pored gola, nakon drugog kornera za Zvezdu koji je izveo Ben

7. minut: Prvi korner na meču imaju crveno-beli. Kratka akcija Bena i Kataia koja nije donela nikakvu opasnost pred golom Voždovca

4. minut: Katai je uputio loptu u peterac sa leve strane. Golman Preković je uspeo da reaguje na vreme, i time svoju mrežu ne dovede u opasnost. Za sada ravnopravna utakmica koja obećava.

1. minut: Prvi dodir sa loptom imali su gostujući igrači. Njihov trener, Aleksandar Linta, u izjavi pre meča istakao je da su "Zmajevi" došli da se nadigravaju!

- Interesantna najava meča osvanula je na tviter profilu Voždovca:

Dejan Stanković se opredelio za sastav u kom je iznenađenje u napadu - predvodi ga mladi Marko Lazetić.

Sastavi:

Zvezda: Borjan – Gobeljić, Pankov, Eraković, Rodić – Petrović, Srnić, Ivanić – Katai, Ben, Lazetić.

Voždovac: Preković – Lasickas, Ivezić, Milović, Hajdin – Purtić, Ajdinović – Milojević, A. Keita, Pantović – Vujnović.