NEUBEDLJIV PARTIZAN PROŠAO U ČETVRTFINALE KUPA: Crno-belima za pobedu u Nišu bio dovoljan samo jedan gol!

KUP SRBIJE

"Parni valjak" važi za izrazitog favorita u ovom duelu

Objavljeno: 18:17h

Fudbaleri Partizana pobedili su Dubočicu sa 1:0, golom Marka Milovanovića u 40. minutu.

Nisu crno-beli briljirali na ovom meču, i slavio je sa jednim golom i to je postigao mladi napadač Milovanović kada je u 40. minutu glavom pogodio mrežu gola Dubočice.

FK Partizan

Sem toga nismo videli mnogo šansi. Gosti su dva puta pripretili golu Stevanovića ali oba puta je lopta otišla preko gola.

Partizan se tako plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije, dok Dubočica nije mogla do novog iznenađenja u ovom takmičenju i tako da joj ostaju izazovi u Srpskoj ligi Istok.

II POLUVREME

90. minut - Igraće se tri minuta nadoknade vremena.

87. minut - Malo je falilo Rikardu da poveća prednost Partizana, ali je zamalo bio sporiji napadač crno-belih i može se reći da je uticaj imao i loš teren u Nišu koji je odmogao Gomešu u ovom napadu.

83. minut - Nova izmena kod Partizana, umesto Lutovca na terenu je Kvinsi Menih.

78. minut - Loša reakcija Miletića, izgubili su crno-beli loptu u opasnoj zoni, potom je lopta došla do najboljeg strelca Dubočice Dušana Savića koji je sa leve strane kaznenog šutirao pored gola Partizana.

FK Partizan

74. minut - Šutirao je Jojić iz slobodnjaka, iskosa sa leve strane sa nekih 25 metara, međutim lopta je otišla preko prečke.

72. minut - Luka Paunović dobija žuti karton.

70. minut - Nakon kornera sa leve strane, lopta je pala u srce kaznenog prostora posle koje je Miletić šutirao ka golu Dubočice, ali je bio izblokiran.

68. minut - Povredio se Nikola Mladenović koji neće moći da nastavi utakmicu, dok umesto njega na terenu je Danijel Stamenković.

65. minut - Šansu je imao Urošević nakon centaršuta Lutovca, trostruka izmena kod Partizana, izašli su Milovanović, Pantić i Pavlović, njih su zamenili Jović, Rikardo i Smiljanić. I Dubočica je izvršila izmenu Milan Mitrović je na terenu.

FK Partizan

61. minut - Pokušaj Nemanje Miletića sa penala, ali je obranio Mladenović.

58. minut - Najbolja šansa za Dubičicu, posle duge akcije i centaršuta sa desne strane glavom je pokušao Nemanja Gorčić čiji je udarac otišao pored desne stative gola Stevanovića.

53. minut - Velika prilika za Partizan, pobegao je Lutavac po desnim boku ubacio loptu u kazneni prostor gde su bila dva saigrača, posle koje je Pantić šutirao ali je jedan fudbaler Dubočive sačuvao mrežu svog tima.

52. minut - Žuti karton dobija Šćekić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut: Crno-beli pokušavaju da dođu do drugog gola pre kraja prvog poluvremena

40. minut: GOOOOOL!!! Milovanović je sjajno zahvatio loptu glavom i doneo prednost Partizanu od 1:0!

FK Partizan

34. minut: Milovanović je pokušao da postigne gol glavom, ali lopta je otišla preko prečke.

27. minut: Katastrofalni šut Jojića sa ivice šesnaesterca završava daleko iznad gola.

20. minut: Partizan ima inicijativu, napada od prvog minuta, ali domaći se sjajno brane.

16. minut: Sjajan šut Lutovca sa ivice kaznenog prostora brani golman domaćih.

3. minut: Prva opasnost na meču ispred gola Dubočice, šut Nemanje Miletića je bio blokiran.

Iako crno-beli važe za favorite na ovom meču, ne treba zaboraviti da je ekipa iz Leskovca već priredila jedno iznenađenje u pomenutom takmičenju izbacivši Spartak iz Subotice.

U skladu sa tim na konferenciji za novinare govorio je i trener Partizana, Aleksandar Stanojević: ,,Znamo šta donosi Kup, jedna eliminaciona utakmica. Ne znamo ni kakvo će vreme biti tamo. Mi smo spremni u potpunosti, idemo u najjačem timu, samo će (Saša) Zdjelar odmoriti, ostali su svi spremni."

SASTAVI:

Partizan: Stevanović, Miljović, Ostojić, Miletić, Živković, Lutovac, Jojić, Šćekić, Pantić, Pavlović, Milovanović Dubočica: Mladenović M, Stanković, Čmajčanin, Mitrović, Savić, Gorčić, Mladenović D, Mladenović N, Paunović, Jovanović, Stojković