MINIMALAC ZVEZDE U INĐIJI: Crveno-beli nisu blistali, Živković upisao prvenac!

kup srbije. 1/16 finala

Dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti na portalu Espreso

FK Inđija dočekao je danas Crvenu zvezdu u zaostaloj utakmici šesnaestine finala Kupa Srbije, a crveno-beli su ostvarili minimalnu pobedu )1:0) i izborili osminu finala.

Ostali mečevi ove faze su odigrani pre tri nedelje, ali je aktuelni šampion tad igrao odloženu prvenstvenu utakmicu sa Radnikom.

Ovi rivali su se sastali na istom stadionu u četvrtfinalu juna 2020. kada su crveno-beli takođe kao gosti slavili 2:1.

U ukupno osma dosadašnjih utakmica sa Inđijom, Zvezda sada ima sedam pobeda i jedan remi.

Dejan Stanković nije na raspolaganju imao kapitena Milana Borjana i Sekua Sanoga, dok su Degenek i Ben utakmicu počeli na klupi.

FK Crvena zvezda

II POLUVREME

90+4. minut - kraj utakmice.

90+1. minut - Ben je tukao dobro, ali zamalo pored stative.

85. minut - Desančić je pokušao da iznudi jedanaesterac kad je desnom nogom zapeo za šaku Popovića, lopta se odbila do Vukčevića koji je ipak pogodio golmana Zvezde. Propala je velika prilika za Inđiju.

73. minut - Vukanović je dobio šansu umesto Pavkova, a Gajić umesto Rodića.

65. minut - Katai i Živković su izašli, zamenili su ih Srnić i Ben.

63. minut - nezgodan udarac Vukčevića, Popović je uspeo da odbije loptu u korner.

56. minut - Degenek je zamenio Dragovića. A kod domaćina, Stojanović je u igri umesto Ignjatovića.

Milan Pavkov, FK Inđija

50. minut - Katai je sada bio neprecizan iz povoljne pozicije.

47. minut - lopta je na penalu stigla do Ivanića, ali ga je jedan igrač domaćih omeo da šutira dobro.

46. minut - drugo poluvreme je počelo bakljadom "Delija" koj isu napravili pravu dimnu zavesu iza gola Popovića. Vukčević, Rađen i Desančić su ušli u igru kod Inđije. Meč su završili Jovanović, Nedeljković i Žakula.

Rišario Živković, FK Inđija

I POLUVREME

45+2. minut - Đokić je šutirao, Popović odbranio, ali nesigurno, na kraju se ipak domogao lopte. Kraj poluvremena.

43. minut - žuti karton za Vukajlovića.

34. minut - sada je Ivanić pokušao glavom na centaršut Gobeljića, ali isti isho kao pre tri minuta.

31. minut - novi pokušaj Živkovića, glavom, bilo je opasno, ali pored gola.

28. minut - navijaćči Zvezde pogrdno skandiraju predsedniku FSS-a, Nenadu Bjekovića, zbog čega je utakmica prekinuta po drugi put.

FK Crvena zvezda, Radovan Pankov, Rišairo Živković

24. minut - GOL - Katai je izveo slobodan udarac i pronašao Pankova koji je odlično glavom poslao loptu pred pterac gde je dočekao Živković i sproveo u mrežu - 0:1!

Radovan Pankov

16. minut - lopta je pogodila u ruku Plavšića, ali nije Zvezda dobila još jedan penal. Žakula se povredio.

14. minut - opet je Kukolj pokušao posle dobrog prodora, ali je Popović bio spreman uz levu stativu.

11. minut - Kukolj je ostao sam u šesnaestercu na povratni pas. Gađao je pod prečku, ali je Popović odbranio.

8. minut - Krstičić je poslao loptu ka Kataiju koji je majstorski izbacio rivala, pa odlučio da sam završi akciju. Izblokiran je.

Aleksandar Katai

5. minut - Katai nije iskoristio penal, Vukašinović ga je pročitao i sjajno odbranio! Prethodno je Krstičić oboren u šesnaestercu.

2. minut - STATIVU je pogodio Đokić, mnogo sreće za Zvezdu.

1. minut - opasan napad Zvezde na startu, pa dobra prilika na drugoj strani. Riznić je oteo loptu pred kaznenim prostorom, ali se sapleo kad se našao pred golamnom Popovićem.

SASTAVI:

Inđija (4-2-3-1): Vukašinović - Ignjatović, N. Đurić, Đokić, Nedeljković - Riznić, Plavšić - Vukajlović, Kukolj, Jovanović - Žakula

Rezerve: Čupić, Ljubanović, Trivić, Kovačević, Ševo, Stojanović, Desančić, Vukčević, Rađen, Srbijanac, Nedeljković

Crvena zvezda (4-2-3-1): Popović - Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić - Petrović, Krstičić - Živković, Ivanić, Katai - Pavkov

Rezerve: Gordić, Gajić, Degenek, Stanić, Eraković, Lazetić, Ben, Srnić, Vukanović, Bakajoko