LIVERPUL POKLEKAO U LONDONU: Tri gola u mreži "Redsa" plasirala Vest Hem na treću poziciju u Premijer ligi!

premijer liga

Sjajno izdanje "čekićara"

Fudbaleri Vest Hema nastavljaju sa sjajnim partijama ove sezone.

Izabranici menadžera Dejvida Mojsa su na "London stadionu" pobedili Liverpul sa 3:2 (1:1).

Time su prekinuli seriju od 25 mečeva bez poraza za "crvene".

FK Vest Hem

Bila je to sedma pobeda "čekićara", četvrta uzastopno u Premijer ligi, a sa ova tri boda su pretekli Liverpul i bodovno se izjednačili sa drugoplasiranim Mančester sitijem (23 boda).

Viđen je odličan i uzbudljiv meč u kojem je Vest Hem od početka stavio do znanja da će ići na pobedu.

Posle kornera sa leve strane u četvrtom minutu, Alison je nespretno reagovao i skrenuo loptu u sopstvenu mrežu, mada je moguće da je to uradio pod faulom.

VAR je konsultovan i odlučeno je da je pogodak regularan pa je Vest Hem tako poveo.

Diogo Žota je imao šansu u 32. minutu, ali nije je iskoristio, da bi Liverpul izjednačio u 41. minutu.

Sjajno je Trent Aleksander-Arnold izveo slobodan udarac sa 18 metara, pogodio je leve rašnje.

U nastavku, Kreg Doson u 50. i Sadio Mane u 52. nisu iskoristili prilike na obe strane, da bi Vest Hem opet poveo u 67. minutu.

Posle brze kontre Alisona je savladao Pablo Fornals.

Vest Hem je treći gol postigao u 74. minutu i to slično kao na početku meča.

Opet je to bio korner, Alison i odbrana Liverpula su slabo reagovali, a Kurt Zuma se na drugoj stativi "poklonio" i poslao loptu u mrežu.

Ipak, Liverpul je žestoko pojačao i preko rezerviste Divoka Origija, šutem iz okreta u 83. minutu smanjio na 3:2.

Imao je Liverpul u prvom kinutu nadoknade veliku šansu da izjednači, ali je lopta posle udarca glavom Manea završila kraj stative.

Bila je to pobeda Mojsa nad Liverpulom posle 11 godina u njegovom 1001. meču u trenerskoj karijeri.

Premijer liga, 11,kolo Arsenal – Votford 1:0 (0:0) Smit Rou 56 Everton – Totenhem 0:0 Lids – Lester 1:1 (1:1) Rafinja 26 – Barns 28 Vest Hem – Liverpul 3:2 (1:1) Alison 4ag, Fornals 67, Zuma 73 - Aleksander-Arnold 41, Origi 83

Petak: Sautempton – Aston Vila 1:0 (1:0) Armstrong 3

Subota: Mančester junajted – Mančester siti 0:2 (0:2) Baij 7ag, Silva 45 Brentford – Norič 1:2 (0:2) Henri 60 – Norman 6, Puki 29 Čelsi – Barnli 1:1 (1:0) Haverc 33 – Vidra 80 Kristal Palals – Vulverhempton 2:0 (0:0) Zaha 61, Galager 78 Brajton – Njukasl 1:1 (1:0) Trosar 28 – Hejden 66