ZVEZDA NAKON PREOKRETA STIGLA DO POBEDE NA "KARAĐORĐU": Pavkov i Dragović doneli gostima nova tri boda!

superliga srbije

Važna pobeda Zvezde u derbiju kola

Crvena zvezda savladala je Vojvodinu u Novom Sadu rezultatom 2:1.

Poveli su domaći 1:0 golom Topića, ali brzim pogotkom pre svega Pavkova, a zatim i Dragovića na početku drugog poluvremena Zvezda je stigla do 2:1 i tako odnela "ceo plen" u Beograd.

DRUGO POLUVREME:

87. minut: Falko propušta idealnu priliku da stavi tačku na ovaj meč.

85. minut: Katai dobro izvodi korner, Pastajić otklanja opasnost.

FK Crvena zvezda

82. minut: Zvezda u poslednjih 20 minuta kontroliše utakmicu, postavila je tempo koji joj odgovara i pokušaće na taj način da zadrži prednost i odnese u Beograd "ceo plen".

81. minut: Žuti karton za Rodića.

61. minut: GOOOOOOL! Dragović nakon dobro izvedenog kornera donosi preokret Zvezdi!

60. minut: Dobra kontra Zvezde nije krunisana golom. Simić sjajno skida loptu Kataiju.

59. minut: Sjajan udarac Simića, Borjan izbija loptu u korner!

53. minut: GOOOOL! Pavkov donosi izjednačenje gostima!

49. minut: Pavkov postiže pogodak glavom koji je poništen zbog ofsajda.

46. minut: Udarac Kataija iz slobodnog udarca odlazi pored gola.

PRVO POLUVREME:

45. minut: Šutirao je Stanić, lopta se nakon intervencije Stanića odbila od stativu nakon čega su domaći otklonili opasnost. Dosta sreće za Vojvodinu u ovoj situaciji.

38. minut: Vukadinović propušta maestralnu šansu da duplira prednost domaćih, ostaje 1:0.

35. minut: Udarac Kataija završava pored gola!

FK Vojvodina

31. minut: GOOOOL!!! Vojvodina vodi rezultatom 1:0, gol je postigao mladi Topić!

30. minut: Vukadinović se našao u sjajnoj prilici ali njegov šut je bio blokiran.

26. minut: KAKVA PRILIKA ZA DOMAĆE! Mrkajić se našao u sjajnoj prilici pred golom Borjana, ali sa svega dva metra nije uspeo da savlada čuvara mreže gostiju.

22. minut: Prva ozbiljna šansa za Vojvodinu! Fudbaler domaćih nije iskoristio sjajan centaršut, pa je njegov udarac glavom otišao pored gola.

20. minut: Najozbiljniji napad gostujućeg tima u dosadašnjem delu meča! Gajić je oštro ubacio loptu sa desne strane, ona je došla do Ivanića čiji je šut otišao metar pored gola.

16. minut: Sjajna akcija Zvezde po levom boku, ali Simić je bio koncentrisan i pravovremenom reakcijom otklonio opasnost.

7. minut: Prvi korner za Crvenu zvezdu neuspešno izveden, domaći lako otklanjaju opasnost.

1. minut: UTAKMICA JE POČELA! Prvi kontakt sa loptom imali su gostujući igrači

Stanković za Arena sport pred utakmicu:

- Pobeda je imperativ. Ljudi pitaju kako posle poraza? Život ide dalje, momci su odmorili. Izveo sam igrače koji su najspremniji u ovom trenutku, i psihički i fizički. Idemo na pobedu - izjavio je trener crveno-belih

SASTAVI:

Vojvodina:

- N. Simić – Bjeković, Stevanović, Kovačević, Devetak – Topić, Busnić, Zukić – V. Simić, Vukadinović, Mrkaić.

Crvena zvezda:

Borjan – Gajić, Dragović, Pankov, Rodić – Sanogo, Stanić, Ivanić – Ben, Katai – Pavkov.

- "Lale" se nalaze na četvrtoj poziciji sa 23 osvojena boda, dok je Zvezda na drugom mestu na tabeli sa 35 bodova, osam manje od vodećeg Partizana, uz utakmicu manje.

- Duel dva crveno-bela tima u uvodnom kolu završen je bez pogodaka na stadionu "Rajko Mitić".