ARSENAL ULOVIO "LISICE": Tobžije iz Lestera idu sa sva tri boda u džepu!

premijer liga 10. kolo

Do kraja dana će se odigrati još šest utakmica, a derbi se igra u Londonu gde Totenhem dočekuje Mančester junajted

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima ekipu Lestera sa 2:0, u prvoj utakmici desetog kola Premijer lige.

Arsenal je upisao petu pobedu od početka šampionata i trenutno je peti na tabeli sa 17 bodova, dok je Lester na desetoj poziciji sa tri boda manje.

Ekipa Mikela Artete je posle 18 minuta igre imala dva gola prednosti, a kod oba pogotka pomogla im je odbrana Lestera koja je loše reagovala.

Prvi gol postigao je Gabrijel u petom minutu, glavom okrenut golu, dok je na 2:0 povisio Emil Smit Rou pošto je iskoristio smušenu odbranu domaće ekipe.

Lester je bio bolji rival na početku drugog poluvremena, ali je Arsenal sačuvao svoju mrežu zahvaljujući sjajanim intervencijama golmana Arona Ramsdejla.

Fudbaleri Arsenala će u narednom kolu dočekati Votford, dok će Lester gostovati Lidsu.